Ryzen 5 3500X sistemde Warzone yüksek işlemci kullanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
Oyunu açarken sistem bildiğiniz kilitleniyor, fare hareket ettiremiyorum birkaç saniye boyunca. Oyuna girdiğimde ise bol bol laglar oluyor. Önceden internetten dolayı sanardım bu lagları fakat eminim yüksek işlemci kullanımından dolayı oluyor. Sizce nasıl çözebilirim? İşlemcimin 6 core 6 thread olmasından kaynaklanamaz herhalde, değil mi?
Ekran kartı çok yüksek işlemci kullanımından dolayı %60-%70 kadar kullanıyor kendini, bu da ayrı bir sorun, hak edilen FPS'yi alamıyorum.

Anlattıklarınız darboğazı işaret ediyor. Ekran kartınızı da söyleyip mümkünse bir ss paylaşın. Ölçüm katmanında CPU çekirdekleri ve GPU kullanım oranı da olursa daha isabetli yorum yapabiliriz.

Oyunun kendisi hakkında çok bilgim yok ama artık 6 izlekli işlemcilerin yetersiz gelebileceği zamanlara doğru gidiyoruz.

Düzenleme: RX 5600 XT için darboğaz olmamalı. Sebebi ne bilmiyorum ama şaşırdım doğrusu.

Hocam aklıma yüksek işlemci kullanımından dolayı darboğaz geldi. Ekran kartınız nedir?
Benim bildiğim darboğaz düşük işlemciden ötürü olur ancak.
ekran kartıda yetmiyor olabilir diyeceğim.
RX5600XT ekran kartım hocam darboğaz olacağını hiç sanmıyorum
hocam aynı problemler bendede oluyordu warzone sıkıntılı bir oyun cok problemi var.
oyuna gectikten sonra düzeliyordu..
Anlattıklarınız darboğazı işaret ediyor. Ekran kartınızı da söyleyip mümkünse bir ss paylaşın. Ölçüm katmanında CPU çekirdekleri ve GPU kullanım oranı da olursa daha isabetli yorum yapabiliriz.

Oyunun kendisi hakkında çok bilgim yok ama artık 6 izlekli işlemcilerin yetersiz gelebileceği zamanlara doğru gidiyoruz.
oyundan alakalı aynı problemleri bende yaşıyordum ama düzeliyordu bi 30 saniye salınca.

Artı -2 Eksi
Darboğaz gibi görünse de o işlemcinin o ekran kartına darboğaz yapması imkansız.
Anlayamadım açıkçası yüksek kullanması biraz normal olabilir aslında ayarları yükseltip dener misiniz?

Benim bildiğim darboğaz düşük işlemciden ötürü olur ancak.
ekran kartıda yetmiyor olabilir diyeceğim.

hocam aynı problemler bendede oluyordu warzone sıkıntılı bir oyun cok problemi var.
oyuna gectikten sonra düzeliyordu..

oyundan alakalı aynı problemleri bende yaşıyordum ama düzeliyordu bi 30 saniye salınca.
Darboğaz iki türlü de olur hocam ama o donanımların yaptığı şey darboğaz değil çok bariz. Oyun optimizasyonu veya grafik düşük olduğu için olabilir.

Düzenleme: RX 5600 XT için darboğaz olmamalı. Sebebi ne bilmiyorum ama şaşırdım doğrusu.
Düşük thread'ın darboğazı tetikleyeceğini hiç sanmam. Sonuçta bilgisayar ile multitasking yapmıyorum, sadece oyun oynuyorum, altta yayın, video kaydı vesaire açık değil. İşlemcinin tekli çekirdek gücü Ryzen 5 3600'e eşit. Sizce olabilir mi darboğaz? Bence olamaz. Ekran kartım 5600XT bu arada.
Oyun içi grafikleri yükselmeyi denediniz mi?
Tam anlamıyla denemedim fakat dokuları yükselttiğim halde yine pek bir şey değişmedi.

Düşük thread'ın darboğazı tetikleyeceğini hiç sanmam. Sonuçta bilgisayar ile multitasking yapmıyorum, sadece oyun oynuyorum, altta yayın, video kaydı vesaire açık değil. İşlemcinin tekli çekirdek gücü Ryzen 5 3600'e eşit. Sizce olabilir mi darboğaz? Bence olamaz. Ekran kartım 5600XT bu arada.

Tam anlamıyla denemedim fakat dokuları yükselttiğim halde yine pek bir şey değişmedi.
Tüm ayarları en yükseğe çekip ve anlık bir şekilde Afterburner sonuçlarını atın hocam resimli şekilde. Öyle daha sağlıklı değerlendirilir. Ve fps sınırlaması koymayın oyuna. Max FPS almaya çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı