Ryzen 5 3500X sistemde Warzone yüksek işlemci kullanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
Oyunu açarken sistem bildiğiniz kilitleniyor, fare hareket ettiremiyorum birkaç saniye boyunca. Oyuna girdiğimde ise bol bol laglar oluyor. Önceden internetten dolayı sanardım bu lagları fakat eminim yüksek işlemci kullanımından dolayı oluyor. Sizce nasıl çözebilirim? İşlemcimin 6 core 6 thread olmasından kaynaklanamaz herhalde, değil mi?
Ekran kartı çok yüksek işlemci kullanımından dolayı %60-%70 kadar kullanıyor kendini, bu da ayrı bir sorun, hak edilen FPS'yi alamıyorum.

Oyunu açarken sistem bildiğiniz kilitleniyor, fare hareket ettiremiyorum birkaç saniye boyunca. Oyuna girdiğimde ise bol bol laglar oluyor. Önceden internetten dolayı sanardım bu lagları fakat eminim yüksek işlemci kullanımından dolayı oluyor. Sizce nasıl çözebilirim? İşlemcimin 6 Core 6 thread olmasından kaynaklanamaz herhalde, değil mi?
Ekran kartı çok yüksek işlemci kullanımından dolayı %60-%70 kadar kullanıyor kendini, bu da ayrı bir sorun, hak edilen FPS'yi alamıyorum.

Ayarları kısmayı deneyin ve işlemciye yük bindiren işlemleri durdurun, GPU işlemci kullanımı yüzünden darboğaz yapıyor.

Artı -1 Eksi
Tüm ayarları en yükseğe çekip ve anlık bir şekilde Afterburner sonuçlarını atın hocam resimli şekilde. Öyle daha sağlıklı değerlendirilir. Ve fps sınırlaması koymayın oyuna. Max FPS almaya çalışın.
Neredeyse tüm ayarlar ultrada, 6 GB vram'dan 5 GB'ı kullanılıyor. Fakat hala aynı, arada bir donmalar oluyor
Bu arada sorunu texture resolution'u arttırarak çözdüm, ekran kartı 99% falan kullanıyor fakat oyunu neredeyse 2k'nın birkaç tık altında oynuyorum, daha iyi gözüküyor fakat bilmiyorum böyle oynamalı mıyım :D
ve böyle FPS'de değişen bir şey olmadı.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3 MB · Görüntüleme: 48
Neredeyse tüm ayarlar Ultra'da, 6 GB VRAM'dan 5 GB'ı kullanılıyor. Fakat hala aynı, arada bir donmalar oluyor.
Bu arada sorunu texture Resolution'u arttırarak çözdüm, ekran kartı 99% falan kullanıyor fakat oyunu neredeyse 2K'nın birkaç tık altında oynuyorum, daha iyi gözüküyor fakat bilmiyorum böyle oynamalı mıyım :D.
ve böyle FPS'de değişen bir şey olmadı.

Görüntü çözünürlüğü arttıkça ekran kartı kullanımı artar ve işlemci kullanımı düşer, monitörünüzün en yüksek desteklediği görüntü ayarında oynayın.

Görüntü çözünürlüğü arttıkça ekran kartı kullanımı artar ve işlemci kullanımı düşer, monitörünüzün en yüksek desteklediği görüntü ayarında oynayın.
İyi söylüyorsunuz, fakat işlemci kullanımı tavana fırlıyor.
Tüm ayarları en yükseğe çekip ve anlık bir şekilde Afterburner sonuçlarını atın hocam resimli şekilde. Öyle daha sağlıklı değerlendirilir. Ve fps sınırlaması koymayın oyuna. Max FPS almaya çalışın.
Ve bu da 2112x1188 render resolution ayarlarında. İşlemci kullanımı düştü ve FPS bayağı arttı (yaklaşık 15-20) sanırım böyle oynayabilirim. 1080P'de darboğaz yaşıyorum.
Paintten düzenlediğim için üst taraf belirsiz olmuş kusura bakmayın.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 46
Oyunu açarken sistem bildiğiniz kilitleniyor, fare hareket ettiremiyorum birkaç saniye boyunca. Oyuna girdiğimde ise bol bol laglar oluyor. Önceden internetten dolayı sanardım bu lagları fakat eminim yüksek işlemci kullanımından dolayı oluyor. Sizce nasıl çözebilirim? İşlemcimin 6 core 6 thread olmasından kaynaklanamaz herhalde, değil mi?
Söylediklerin darboğaz gibi duruyo ama r5 3500x rx 5600 ile darboğaz olması imkansız bende de aynı sorunlar vardı warzone'da bir gün sonra girdiğimde sorun çözülmüştü.

Ryzen 3 1300x ile RX 570 kullanıyorum RAM'i 16 yapmama rağmen hala daha low'da 60 fpslerde ve genellikle 40 fps'lerde geziyorum, aynı PC'ye sahip arkadaşım High'da 80 FPS alıyor, ne yaptıysam olmadı.
Söylediklerin darboğaz gibi duruyo ama r5 3500x rx 5600 ile darboğaz olması imkansız bende de aynı sorunlar vardı warzone'da bir gün sonra girdiğimde sorun çözülmüştü.
Oyun sıkıntılı, Destiny 2 gibi her PC'de aynı çalışmıyor birebir aynı özellikler olsa dahi, beleş Cold War haftası vardı yükledim high'da 70-90 FPS alıyordum halbuki ondada darboğaz vardı ve GPU kullanımı %70-80'lerdeydi, bu oyun bozuk hocam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı