Ryzen 5 3500X sistemi satmak mantıklı mı?

nic0las

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Barış Akarsu dinliyor <3
Daha fazla  
Meslek
Sıradan Biri
Malum üniversite geldi çattı arkadaşlar bu yüzden laptop almak fikri geçiyor içimden. Normalde masaüstü varken laptopun yüzüne bile bakmam ama sanrım masaüstü ile üniversite işi biraz zor olur. Ayrı eve çıkmak gerekir ama kiraların durumu da malum. Sizce sistemimi satsam şimdi veya stoklar düzelince laptop almak fikri ne kadar mantıklı? Mining işini de düşündüm ama hiç anlamadığım için girişmedim bugüne kadar. Önerilerinizi bekliyorum. Sistem:

• İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X 3.60GHz
  • Anakart: Gigabyte B450M S2H.
  • RAM: Adata XPG Gammix D30 8 GB (2x8GB) DDR4 3000MHz.
  • Ekran kartı: XFX RX 5500 XT THICC II Pro 8 GB.
  • SSD: Samsung 860 EVO 500GB SATA SSD.
  • HDD: Toshiba P300 1TB.
  • Kasa: Sharkoon REV200.
  • PSU: FSP Hydro HD600 600W 80+ Bronze.
  • Monitör: AOC C24G1 144Hz 1ms.

Düzenleme: 10 Eylül 2020 tarihine hazır sistem olarak İncehesap'tan aldım.

Tek bir bilgisayarınız olacaksa bunun laptop olması, aktif olarak bilgisayar kullanılan bölümlerde ve il dışında üniversite okuyacak kişiler için daha mantıklı bence.

Ailenizle kalacaksanız ve bilgisayar gerektiren bir bölüm düşünmüyorsanız (tıp gibi) masaüstü + tablet yeterli olabiliyor.

Hocam ben satma derim. Üniversite için ikinci el laptop alabilirsin 1000 liraya çok güzel laptoplar var iş ve ders için. Hem masaüstü sistemin hem de laptopun olur. Oyun oynamak şart değil laptoptan, derslerine yarasın yeterli.

Tek bir bilgisayarınız olacaksa bunun laptop olması, aktif olarak bilgisayar kullanılan bölümlerde ve il dışında üniversite okuyacak kişiler için daha mantıklı bence.

Ailenizle kalacaksanız ve bilgisayar gerektiren bir bölüm düşünmüyorsanız (tıp gibi) masaüstü + tablet yeterli olabiliyor.
Ailemle kalacağımı düşünmüyorum çünkü istediğim yer ile oturduğum il aynı değil. Bir arkadaşımla aynı üniversiteyi kazanmayı düşünüyoruz. Kazanabilirsek ortak bir evde tutabiliriz.
O sistemi satıp taş gibi laptop alabilirsiniz hocam. Tek ekran kartı servet ediyor zaten.
Bu yüzden satmayı düşünüyorum zaten hocam.
Hocam ben satma derim. Üniversite için ikinci el laptop alabilirsin 1000 liraya çok güzel laptoplar var iş ve ders için. Hem masaüstü sistemin hem de laptopun olur. Oyun oynamak şart değil laptoptan, derslerine yarasın yeterli.
1000TL'lik hangi laptop işimi görebilir ?
Bulunduğun durumda satmak bana mantıklı geldi. Satıp işini görecek bir laptop alabilirsin. Ben öyle yapardım.
Bakalım hocam. 9-10k eder mi diye düşünüyorum şuan.

Malum üniversite geldi çattı arkadaşlar bu yüzden laptop almak fikri geçiyor içimden. Normalde masaüstü varken laptopun yüzüne bile bakmam ama sanrım masaüstü ile üniversite işi biraz zor olur. Ayrı eve çıkmak gerekir ama kiraların durumu da malum. Sizce sistemimi satsam şimdi veya stoklar düzelince laptop almak fikri ne kadar mantıklı? Mining işini de düşündüm ama hiç anlamadığım için girişmedim bugüne kadar. Önerilerinizi bekliyorum. Sistem:

• işlemci: AMD Ryzen 5 3500X 3.60GHz
  • anakart: Gigabyte B450M S2H.
  • RAM: Adata XPG Gammix D30 8 GB (2x8GB) DDR4 3000MHz.
  • ekran kartı: XFX RX 5500 XT THICC II Pro 8 GB.
  • SSD: Samsung 860 EVO 500GB SATA SSD.
  • HDD: Toshiba P300 1TB.
  • kasa: Sharkoon rev200.
  • PSU: FSP Hydro HD600 600W 80+ Bronze.
  • monitör: AOC C24G1 144Hz 1ms.

Düzenleme: 10 Eylül 2020 tarihine hazır sistem olarak İncehesap'tan aldım.

Taşınabilirlik için laptop almak daha mantıklı bence.

Bence laptop alma ama alacağım diyorsan MacBook al daha iyi bilmiyorum daha ucuzları da var ama. Mining yaparsanda ekran kartına zarar verirsin yani bildiğin perfomansı bayağı düşer.
Düzgün yapıp 2 katı parasını çıkaranları gördüm ama tek ekran kartı işte olası hatada mahvolur her şey.

Bende universiteye giderken laptop almistim sistemi satip, mantikli olan buydu o zaman hic pisman olmadim cunku neredeyse her sene gocebe gibi ev degistiriyorduk :) . Sizin durumunuzda da laptop almak daha mantikli gozukuyor.

Geri
Yukarı