Ryzen 5 3550H için uygun çalışma sıcaklığı aralığı

100 derece hiç normal değil böyle kullanmaya devam işlemcin yanabilir fanların Full kapasite çalıştır işlemcinin yanmasından iyidir ve arkadaşların dediği gibi laptopun soğutması kötü olabilir fan temizliği yap termal macun yenile.

Biraz düşürür ama sıcaklık da azalır. Zaten yüksek ısıda işlemcinin frekans düşürüyordur muhtemelen.

Turbo'da kullanıyorum yani öyle bir durumda karşılaşmadım. Aklımı karıştıran nokta şu CS:GO oynuyorum fanlar düşük devirde dönüyor işlemci sıcaklığı 80-85 arası değişiyor. Witcher 3 oynuyorum fanlar 5000 devirde dönüyor sıcaklık bu sefer 80-90 derece arası değişiyor.
Maksimum 75 derece görsün. Fazlası anormal. Termal macun yenilemesi yapın dediğim gibi. Arctic MX-4 öneririm.
Arctic MX-4 En Yüksek Performanslı Termal Macun (4gr) (AR-ACTCP00002B) - 2020 Edition | Teknobiyotik
Buradan alın çok sahte ürün var.

Hocam ben sıcaklık değerlerine Alt Tab yaparak bakıyorum acaba sıcaklığın bir saniyede artması gibi bir durum var mı?

Maksimum 75 derece görsün. Fazlası anormal. Termal macun yenilemesi yapın dediğim gibi. Arctic MX-4 öneririm.
Arctic MX-4 En Yüksek Performanslı Termal Macun (4gr) (AR-ACTCP00002B) - 2020 Edition | Teknobiyotik
Buradan alın çok sahte ürün var.

Hocam araştırdığım kadarıysa laptopta ısınma sorunu yok olay şu işlemci yüksek sıcaklılarda bile stabil çalışabilen işlemci yani 90 derece bile normal gibi bir şey çünkü o sıcaklıları bilgisayarın hiçbir yerinde hissetmiyorsunuz wasd de bile sıcaklık hissedilmiyor fakat yine de undervolt yaptım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yukarıdaki abinin dediklerini yaptım.

Şu konuma bakar mısın? Burada bu işlemci için detaylıca açıklanmış bir rehber var deneme yanılma ile istediğin sıcaklıklara ulaşabilirsin.

Şu konuma bakar mısın? Burada bu işlemci için detaylıca açıklanmış bir rehber var deneme yanılma ile istediğin sıcaklıklara ulaşabilirsin.

Şu an yukarıdaki videoda denen şeyleri yaptıktan sonra konuşuyorum gerçekten çok işe yarıyor CS:GO'da 80 dereceyi görmüyor bile. 720p de oynuyordum bayağı bir FPS düşüşü yaşadım fakat 1080p ye aldığım zaman normal FPS değerlerine döndü. CS:GO gibi işlemci tabanlı oyunlar için kötü sonuçlar verebilir fakat görüntü ayarlarını yükseltip ağırlığı birazda ekran artına verdiğimiz zaman değerler güzel görünüyor.

Geri
Yukarı