Ryzen 5 3550H laptopa ekran kartı önerisi

cankabatass

Centipat
Merhaba herkese, Ryzen 5 3550H 16 GB RAM RX560X donanımlı laptop cihazım var. Dün harici ekran kartı soketi geldi ve gerekeli montajı yaptım hazırladım şimdi ise tek kartı takmak kaldı ancak sizlerden 1500-2500 TL arasında kart önerisi bekliyorum. İşlemcininde yeteceği besleyebileceği bir kart olur ise sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu fiyatlarda RX 470 4 GB bulmaya çalışın derim. Varsa tabii biraz daha yüksek fiyatları ama geçtiğinize değmesi açısından. Bazen de indirimler oluyor GTX 1650 Super bulunabilir tek fanlı, sıfır.

Merhaba herkese, Ryzen 5 3550H 16 GB RAM RX560X donanımlı laptop cihazım var. Dün harici ekran kartı soketi geldi ve gerekeli montajı yaptım hazırladım şimdi ise tek kartı takmak kaldı ancak sizlerden 1500-2500 TL arasında kart önerisi bekliyorum. İşlemcininde yeteceği besleyebileceği bir kart olur ise sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Yaptınız mı hocam ? benim de işlemcim 3550H.

Merhaba aynı işlemi yapmayı düşünüyorum bir rehber hazırlayabilir misiniz neler yaptınız ? Acer Nitro 5 aynı özelliklere sahip dizüstü bilgisayarım var. Bu ekonomik krizde yeni bilgisayar alamam ve bilgisayarım çok ısınıyor. İstediğim performansı alamıyorum. eGpu(Harici ekran kartı) ile daha az ısınma, daha stabil ve iyi performans alırım diye düşünüyorum. Üstelik daha uzun ömürlü olur. Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz ?

Merhaba aynı işlemi yapmayı düşünüyorum bir rehber hazırlayabilir misiniz neler yaptınız? Acer Nitro 5 aynı özelliklere sahip dizüstü bilgisayarım var. Bu ekonomik krizde yeni bilgisayar alamam ve bilgisayarım çok ısınıyor. İstediğim performansı alamıyorum. eGPU(harici ekran kartı) ile daha az ısınma, daha stabil ve iyi performans alırım diye düşünüyorum. Üstelik daha uzun ömürlü olur. Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Benim HP Pavilion 15'te öyleydi macun değişince düzeldi.

Değiştirdim ama tatmin etmedi undervolt yapınca biraz rahatlıyor. Bir de thermal pad i de değiştirmem lazım sanırım parçalara ayrılmış.

Ben kendim orijinal MX4 aldım beceremedim bilgisayarcıya götürdüm o kendi macununu sürdü (MX4'ten kötüydü macunu) yazın 35 derece hava sıcaklığında bilgisayarın tam sınırlarını zorladığım zaman CPU Max 85 GPU Max 80 derece oluyordu eminim kaliteli bir macunla 80'e 75 olur sıcaklıklar ki benim ekran kartım GTX 1650'dir eğer acemiyseniz macun konusunda bir bilgisayarcıya macununuzu alıp gidin belli bir ücret karşılığında sürdürün fanları falan de temizletin. Bu arada sıcaklıkl değerleriniz neler benimki gibiyse endişlenecek bir şey yok.
Hocam sorması ayıp, laptoptaki ekran kartını nasıl değiştiriyorsun?

Macundan bahsediyor arkadaş ,ekran kartı da harici olarak (eGPU) çoğu laptopa takılabilir zaten.

Hocam sorması ayıp, laptoptaki ekran kartını nasıl değiştiriyorsun?
eGPU diye bir olay var araştırabilirsin. Harici ekran kartı bağlıyorsun.

@SeniYazdım macun sürebiliyorum benim için zor bir şey değil padleri değiştireceğim de emin olamıyorum boşuna uğraşacakmışım gibi geliyor. eGPU ile f/p olarak tatmin edici sonuçlar alacağımı bilsem yapmak isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı