Ryzen 5 3600 1.25V 4.2 GHz Cinebench R20 sonuçları

manqueller

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

İşlemcimi 4.1 GHz'de kullanıyordum lakin, 4.2 denedim. Multi-Core ve Single-Core değerlerim aşağıda. Genellikle oyun oynadığım için 4.2 sabitlemek istedim. Multi-Core testinde sıcaklık 79 dereceyi geçmedi. Single-Core'da ise 50 derece sabitti. Herhangi bir hata veyahutta mavi ekran almadım. Oyunlarda sorun çıkarmadi. Açık dünya oyunları ve FPS oynarım genelde. 55 derece üstünü görmedim. Sizce nasıl? Aşağıya görüntü alıntısı bırakıyorum.

Not: 4.1 GHz'deyken sonuçları da hemen altta yazıyor. Bu haliyle masaüstünde 37 ila 47 derecelerde. Stok fan kullanmaktayım.

cinebench 20.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa markanız ve PSU nedir?
Gamepower gp-650 80+ bronze, Gamepower Wraith aRGB
Gayet iyi. Aklınıza iyi gelmiş undervolt. Maalesef birçok kişi bu durumdan bihaber.
Evde sıkılınca aklıma düştü, asus BIOS'un verdiği volt çokmuş araştırmalarıma göre, bende düşürmekte buldum çözümü, hem ısınma sorunu kalktı biraz, hem hızlandı. Teşekkür ederim

Ben de stok fan ile ile kullanıyorum. O hızda fakat 1.3V verdim. Daha düşürülebilir belki ama denemedim. Şu an elimde değil zaten sistem :) Önemli olan bu işlemi yapmak. Bazıları direkt soğutucu almaya gidiyor :) Halbuki pek de gerekli değil.

Ben de stok fan ile ile kullanıyorum. O hızda fakat 1.3V verdim. Daha düşürülebilir belki ama denemedim. Şu an elimde değil zaten sistem :) Önemli olan bu işlemi yapmak. Bazıları direkt soğutucu almaya gidiyor :) Halbuki pek de gerekli değil.
Siz kaç dereceleri gördünüz maks olarak yük altındayken?

Yeni konular

Geri
Yukarı