Ryzen 5 3600 4.50 GHz Overclock

Ben stok soğutucu ile 4.2 GHz 1.15V'da denediğimde, maksimum 85 derece oluyordu, soğutucu ile 65 falan.

Başarısızlıkla pek de alakası yok bence, biraz da şans bu termal olayları :( .

Benim işlemci de aynı. MSI Core Frozr L ile kullanıyorum ben de. 1.0825V ile 4.2 GHz'de çalışıyordu. Bütün testleri çok iyi sonuçlarla geçtim. Oyunlarda 55 derecenin üstünü görmedim. Fakat boşta 38 dereceden birden 49 dereceye sıçrayıp indiği için rahatsız olup kapattım. Acaba sizde de var mı o olay? BIOS'da hangi ayarları değiştirdiniz? Anakartınız ne?
R5 3600 BIOS'da gameboost özelliği ile kullanıyorum 4.2GHz 60 - 65 derece sıcaklık arası çok rahat yetiyor.

Onu nasıl açıyoruz? MSI B550 GAMING Plus kullanıyorum.

Benim işlemci de aynı. MSI Core Frozr L ile kullanıyorum ben de. 1.0825V ile 4.2 GHz'de çalışıyordu. Bütün testleri çok iyi sonuçlarla geçtim. Oyunlarda 55 derecenin üstünü görmedim. Fakat boşta 38 dereceden birden 49 dereceye sıçrayıp indiği için rahatsız olup kapattım. Acaba sizde de var mı o olay? BIOS'da hangi ayarları değiştirdiniz? Anakartınız ne?

Onu nasıl açıyoruz? MSI B550 GAMING Plus kullanıyorum.
Bu yaşadığın olay gayet normal, ben de yaşıyorum. İşlemci boşta olduğu için, serin çalışırken, sen ufak birşey yaptığında işlemcine voltaj geliyor ve sıcaklık yükseliyor. Bu gayet normal bir şey.

Bu yaşadığın olay gayet normal, ben de yaşıyorum. İşlemci boşta olduğu için, serin çalışırken, sen ufak bir şey yaptığında işlemcine voltaj geliyor ve sıcaklık yükseliyor. Bu gayet normal bir şey.

Ya bilmiyorum. Beni rahatsız etti kapattım. Bir tekrar deneyeyim ben de 4.5 bakalım ne olacak.

Bu arada şunu da sormak istiyorum, oyun oynarken MHz değerlerine bakıyordum. 6. çekirdek 4200-4500 arası çalışırken diğer tüm çekirdekler 4000 civarında. Bu normal midir?

Son düzenleme:
Bu arada şunu da sormak istiyorum, oyun oynarken MHz değerlerine bakıyordum. 6. çekirdek 4200-4500 arası çalışırken diğer tüm çekirdekler 4000 civarında. Bu normal midir?

Aga yok. Olmuyor. Ne oldu anlamadım. Eskiden oluyordu şimdi olmuyor. Hangi frekansa getirsem 600-700 MHz altında çalışıyor. En iyisi uğraşmamak.

Geri
Yukarı