Ryzen 5 3600 Bilgisayar Toplama

bek1r

Centipat
AMD Ryzen 5 3600 Soket AM4 İşlemci
Gigabyte B450M S2H Soket AM4 DDR4 Gaming Anakart
2 Adet × Adata XPG Gammix D30 8 GB (1X8GB) DDR4 3000MHz
Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6G 6 GB GDDR6 Gaming Ekran Kartı
James Donkey JD960 960GB SSD Disk
Frisby Venom FC-9270G 650W 80+ Temperli ATX Gaming Kasa

Yukarıda yazan sistemi toplamayı düşünüyorum. Ayrı olarak Deep Cool Gammax L240 RGB 240MM Intel-AMD Uyumlu İşlemci Sıvı Soğutma incehesap.com bu sıvı soğutma sistemini eklemeyi düşünüyorum. Sistemsel olarak bir problemle karşılaşır mıyım veya herhangi bir değişiklik tavsiyeniz var mıdır? Bunun dışında bu sistem için oyun oynama maksatlı önereceğiniz en iyi işletim sistemi hangisidir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bütçeni biraz artırabilirsen 600 lira civarı 5700 xt pulse öneriyorum 2070s ayarında bir kart tek sıkıntısı ısınma sorununu da sapphire çözmüş anlaşılan, incelemeler oldukça olumlu.

Eğer Ryzen işlemci alırsan 8+8 (16)GB 3200 Mhz çift RAM al. RAM' leri overclock yaparak 3200 Mhz' e çıkarmayı unutma yoksa tam performans alamazsın işlemcinden! Bana kimse söylemedi ama ben bilgilendirmeye devam edecem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bütçeni biraz artırabilirsen 600 lira civarı 5700 xt pulse öneriyorum 2070s ayarında bir kart tek sıkıntısı ısınma sorununu da sapphire çözmüş anlaşılan, incelemeler oldukça olumlu.
Sapphire’n çıkardığında ısınma sorunu var zaten. MSI’ nın çıkardığında düzeltmişler fakat o kart fiyatına göre 2060dan çok iyi bir kart değil ki. O fiyata 2060 Super de alabilirim
Sıvı soğutma yerine daha üst model anakart, SSD ve PSU almalısın. Özellikle SSD ve PSU çok kalitesiz değiştirmen daha iyi olur.
SSD konusunda ne alabilirim mesela. Bu fiyata göre

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı