Ryzen 5 3600 boşta 55 derece

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
AMD Ryzen 5 3600 işlemci kullanıyorum. Ryzen Master'da gördüğüm değerler sonucu işlemcim boş masaüstünde hiçbir yük yokken 45-55 derece arası sürekli gidip geliyor. Kasa sürekli saniyede bir, bir sessiz bir yüksek seste çalışıp duruyor stok soğutucu. Ve CPU voltage da genellikle 1.2'lerde dolaşıyor. Sizce normal midir?

CPB'den dolayı oluyor o. BIOS'tan Core performance Boost özelliğini kapatıp 4.2 GHz 1.25V gibi bir değerle sabitleyin geçecektir. Voltaj belirli değildir bu arada stabil değeri sizin deneyerek bulmanız gerekiyor.

Gayet normal fakat benimkisi bana saç baş yoldurttu yük altında bilhassa PUBG'de 92 93 derece görünce kasanın camı alev alıyordu. Mecburi harici soğutucu aldım MSI Core Frozr S alabilirsin. Eğer stok yetiyorsa boş ver çünkü fiyatı artmış epey dolardan sonra

Stok için ideal bir sıcaklık. Bir de CPB kapatıp dener misin?

Denedim ve o kadar fark etti ki cidden şu an 43'ü geçmiyor. Volt'da 0.8'lerde fan da deli gibi ses çıkartıp kudurmuyor çok sevinçliyim saldkasşdk :D.
CPB'den dolayı oluyor o. BIOS'tan Core performance Boost özelliğini kapatıp 4.2 GHz 1.25V gibi bir değerle sabitleyin geçecektir. Voltaj belirli değildir bu arada stabil değeri sizin deneyerek bulmanız gerekiyor.

Denedim ve o kadar fark etti ki cidden şu an 43'ü geçmiyor. Volt'da 0.8'lerde fan da deli gibi ses çıkartıp kudurmuyor çok sevinçliyim saldkasşdk :D.
Gayet normal fakat benimkisi bana saç baş yoldurttu yük altında bilhassa PUBG'de 92 93 derece görünce kasanın camı alev alıyordu. Mecburi harici soğutucu aldım MSI Core Frozr S alabilirsin. Eğer stok yetiyorsa boş ver çünkü fiyatı artmış epey dolardan sonra.

Core boos performance'dan dolayıymış onu kapattım ve o kadar fark etti ki cidden şu an 43'ü geçmiyor. Volt'da 0.8'lerde fan da deli gibi ses çıkartıp kudurmuyor çok sevinçliyim saldkasşdk :D.
[Çözüldü] sorun Core boos performance'dan dolayıymış kapattım ve o kadar fark etti ki cidden şu an 43'ü geçmiyor. Volt'da 0.8'lerde fan da deli gibi ses çıkartıp kudurmuyor. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı