Ryzen 5 3600 boşta 56-60 derece oluyor

TestereÖmer

Hectopat
Ryzen 5 3600 işlemci kullanıyorum. Şu anda konuyu yazarken bile 60 derecede çalışıyor. Kasanın camını çıkardığımda en az 55e kadar iniyor. CPB kapalı.
Bilgisayarı 3 ay önce aldım RAM için garantiye zaten yollayacağım ama onla bir alakası olabilir mi?
Gigabyte B540M S2H.
Gigabyte RTX 3060 OC Edition 3 fanlı ekran kart.
AMD Ryzen 5 3600 işlemci.
NZXT H510 Elite.
Xigmatech Apache Plus soğutucu(hazır sistemle geldi bütçeden dolayı değiştiremedim)
Sistem özelliklerim bunlar sizce bir çözümü var mı? Yoksa garantiye yolladıktan sonra bir soğutucu alınır mı?

Büyük ihtimalle soğutucu kaynaklı böyle bir sisteme böyle bir soğutucu da ayrı saçmalık.
Tam oturup oturmadığını kontrol edin.
Ayrıca termal macun olarak ne kullanıldı belirtir misiniz?

Büyük ihtimalle soğutucu kaynaklı böyle bir sisteme böyle bir soğutucu da ayrı saçmalık.
Tam oturup oturmadığını kontrol edin.
Ayrıca termal macun olarak ne kullanıldı belirtir misiniz?

Tam yılbaşında aldım ve geldi bilgisayar. Fiyatı düşük olsun diye tercih ettiler herhalde. Termal macun olarak ne kullandılar bilmiyorum, en azından bana söylemediler.

Artic MX-4 alabilirsin. Ben de aldım fakat henüz kullanmadım. Bu kadar tavsiye edildiğine göre iyidir diye umuyorum 😁

Yani çok olmadığı sürece alabilirim diye düşünüyorum. İndirimde görsem aslında alırım diye düşünüyordum ama yine de burada sormak istedim belki sorun farklıdır diye. Ne önerirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı