Ryzen 5 3600 Boşta 70-77 Derece

Merhababa

Decapat
Daha fazla  
Kasayı yeni topladım ve işlemci 77 derece boşta çalışıyor, ekran kartı'da 65 derecede boşta. Kasa MSI Mag Forge 100R, ekran kartı Sapphire RX 5600XT. Kasanın sadece 1 tane fanı çalışıyor anakartta yer olmadığı için. Acaba fan çoklayıcı alıp diğer 2 fanı daha çalıştırırsam sıcaklık değerleri normale döner mi? Yoksa işlemci için ekstra bir soğutucu alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı yeni topladım ve işlemci 77 derece boşta çalışıyor, ekran kartı'da 65 derecede boşta. Kasa MSI Mag Forge 100R, ekran kartı Sapphire RX 5600XT. Kasanın sadece 1 tane fanı çalışıyor anakartta yer olmadığı için. Acaba fan çoklayıcı alıp diğer 2 fanı daha çalıştırırsam sıcaklık değerleri normale döner mi? Yoksa işlemci için ekstra bir soğutucu alınır mı?
Yanlış anladım umarım işlemci üzerinde soğutucu yok mu?
Fanları birbirine bağlayabilirsiniz sanırım.

Hangi programdan bakıyorsunuz sıcaklıklara ? Hwinfo ise yanlış gösterebiliyor bazı sistemlerde. Aıda64 deneyin.
After Burner den bakoyorum.
Yanlış anladım umarım işlemci üzerinde soğutucu yok mu?
Fanları birbirine bağlayabilirsiniz sanırım.
İşlemcide soğutucu var hocam, benim dediğim sys fsn da 1 soket var onuda kasadaki 1 tane fana bağladım.

Bence sorun bariz, sıcak havanın dışarıya atılamaması. Tek işlemci olsa anlardım ama ekran kartı da boşta 65 derece ise sorun sıcak havanın tahliyesi. Evet, fan çoklayıcı alırsanız normale döner.

Bence sorun bariz, sıcak havanın dışarıya atılamaması. Tek işlemci olsa anlardım ama ekran kartı da boşta 65 derece ise sorun sıcak havanın tahliyesi. Evet, fan çoklayıcı alırsanız normale döner.
Ekran kartı yük altında 65 dereceyi görüyor ama işlemci yükte 85'e kadar çıkıyor .

Yeni konular

Geri
Yukarı