Ryzen 5 3600 CPB açınca 90-95 dereceye çıkıyor

berkemng

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Motorlu Araçlar + Biraz olsun WebMaster
Merhabalar ben yaklaşık 1 ay önce PC topladım ve kurulumları yaptıktan sonra bir şey fark ettim, işlemcim yüksüz stok 50-60 derecelerde çalışıyor çok mantıksız geldi. Bu arada işlemcim AMD Ryzen 5 3600 çekirdekler 4000 MHz'de çalışıyordu sanırım kendinden overclocklu dedim. Kendi kendime ondan sonra ise anakartta "Core performance Boost" diye bir şey olduğunu öğrendim ve anakarttan kapadım. Artık işlemcim 40-50 derecelerdeydi yükte ise Max 65-70 oluyordu Boost açıkken ise 90-95 oluyordu şimdi artık kafam rahat. Ancak ben bunu Boost'ta çalıştırıp derecesini düşüremez miyim?

Sanırım Boost açıkken işlemci voltajını düşürüyorlar ve biraz olsun derece düşüyormuş bu doğrumu ve ben nasıl yapabilirim.
Yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öyle de insanlar genelde 85- 90 falan diyor. Stress testinde 20 dakika sonunda 100 dereceye sıçramalar oluyor bana çok geldi normal bir durummuymuş ?
Cpb kapalı iken çok rahat kullanıyorum. Sıcaklık çok iyi, kasam cooler master mb520
cpb açıkken 85 90 a gelir normal bende kapalıyken 60 70 oluyo bence sende kapat işlemcini yorma vede kasan çok sıcak olur sıcaklatır seni

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı