Ryzen 5 3600 CS:GO'da 80 derece

Taha16

Hectopat
CS:GO'da 80 derece normal mi? Topluluk sunucusu death-match mode yani normale göre daha yoğun, stok fan, Cooler Master'in High performance adlı bir macunu, kasanın yanı açık.

Direk stok fan diyenleri anlamıyorum. Evet stok fan takılıyken daha sıcak çalışır ama oyunda 80 derece çalışmaz. Kasanın yanının açık olması hava sirkülasyonunu büyük ölçüde etkiliyor ama bunun ne kadar etkili olup olmayacağını bilmemekle beraber bence sorun farklı bir şey. Ryzen'ın kendi programını kullanıp işlemcinin çektiği voltları falan kontrol edebilirsiniz. Belki bir program O.C. yapmıştır.
CPB açık stok fan ile 5600X kullanıyorum oyunlarda maksimum 65 ve civarı oluyor.
@Seandear aynen kanka baya komiksin sen de.

Anakart değiştirmiştim bir önceki anakartla 15 derece daha düşük sıcaklıklar alıyordum
Boşta 35-50
Yükte 60-70
Anakarttan kaynaklanma ihtimali var mıdır?

Anakart değiştirmiştim bir önceki anakartla 15 derece daha düşük sıcaklıklar alıyordum
Boşta 35-50
Yükte 60-70
Anakarttan kaynaklanma ihtimali var mıdır?
Bir önceki anakartınızda tam da dediğim ve stok fan ile oyunlarda olması gereken sıcaklıklara tekabül ediyormuş ama olsun sen arkadaşları dinle direk 1000+ liraya bir sıvı soğutma al çözülür işin (!)

Geri
Yukarı