Ryzen 5 3600/Deep Cool Gammaxx L240 V2 ikilisi ile OC

KS
KS
TLP

TLP

Hectopat
Kat覺l覺m
8 Nisan 2021
Makaleler
2
繹z羹mler
65
Yer
UUR 襤mparatorluu
@TLP 4.4Ghz ile Cinebench R23 testi yapt覺n m覺 ge癟ebildi mi?

Gece gece yapt覺覺m bir OC idi o y羹zden vakit kalmad覺, bug羹n talep edilen t羹m testleri yapaca覺m; R23 cepte, baka ne yapay覺m dersiniz?
Prime95 Small FFTs harici bir ilemci stres testi program覺n覺 kan覺t g繹stermem ahsen. Blender BMW testi bile ilemciyi OCCT'den fazla kullan覺yordur.

Bunlar覺 ald覺m, cepteler; akam yapaca覺m :)
@Uchiha Shisui @kino @The Front Man @KeyN_N

Evet dostlar, biraz ge癟 oldu. Ama imdi bir g羹ncelleme ge癟ebilirim.

@The Front Man'in dedii Prime95 Small FTTs testini yapt覺m. Tamamen ayn覺 koullar alt覺nda ilemcim 70-71-72 dereceyi g繹rd羹. 10 dakikal覺k testte ilemcim 5 zorlasak neredeyse 6 dakika boyunca 71 derecede tak覺l覺 kald覺, kalan s羹reler ise 70 ve 72'den ibaret.

Bir yandan da OCCT'nin monit繹r b繹l羹m羹nden s覺cakl覺klar覺n takip癟isi oldum, elimde fotoraf yok telefonumun arj覺 yoktu :)

襤lemcim bu testte 90W'a yak覺n bir g羹癟 t羹ketti, 88W gibi deerlerde geziyordu.

Fan h覺zlar覺m otomatikteydi zaten. Pompam tam devir.

Anlad覺m ki san覺r覺m ilemci testlerinde OCCT pek de iyi kullanamam覺 ilemciyi. Prime95 Small FTTs'nin daha mant覺kl覺 olduunu g繹rd羹m (繹nbelleklere kadar baya覺 iyi y羹ke soktu, OCCT'de ilemci 54W harcarken Prime95'te 90W'a yak覺nd覺).

Elime fotoraf olmad覺覺 i癟in ilerleyen zamanlarda bu testi tekrarlayaca覺m efendim. Somut veriler laz覺m malum benim yapt覺覺m gibi yaz覺 ile deil :) o y羹zden bu bilgileri yetersiz buluyorsan覺z hakl覺s覺n覺z, telafi edeceim.

@kino yaln覺z hocam R23 testinin indirme linkini atar m覺s覺n覺z bana? Birka癟 sitede indirme linki g繹rd羹m ama, emin olmak ad覺na rica ediyorum :)

Son d羹zenleme:

kino

Megapat
Kat覺l覺m
28 Nisan 2020
Makaleler
34
繹z羹mler
59
@TLP bu linkten otomatik indirmesi laz覺m;

Uchiha Shisui

Hectopat
Kat覺l覺m
1 Ekim 2019
Makaleler
6
繹z羹mler
21
Yer
Konohagakure
@TLP Cinebench testini unuttun san覺r覺m. Hat覺rlatm覺 olay覺m
@Uchiha Shisui Wraith Prism bug羹n anca elime ulat覺 elime UPS sa olsun. Soutucunun montaj覺n覺 ger癟ekletirdim. PUBG'de 45-46, Prime95 Small FFTs testinde 72 derece g繹rd羹 10 dakika sonunda. Bir stok soutucu i癟in fazlas覺yla iyi.
ok g羹zel ya. Wraith Prism > All stock coolers.

KS
KS
TLP

TLP

Hectopat
Kat覺l覺m
8 Nisan 2021
Makaleler
2
繹z羹mler
65
Yer
UUR 襤mparatorluu
@TLP Cinebench testini unuttun san覺r覺m. Hat覺rlatm覺 olay覺m
@Uchiha Shisui Wraith Prism bug羹n anca elime ulat覺 elime UPS sa olsun. Soutucunun montaj覺n覺 ger癟ekletirdim. PUBG'de 45-46, Prime95 Small FFTs testinde 72 derece g繹rd羹 10 dakika sonunda. Bir stok soutucu i癟in fazlas覺yla iyi.

Yok unutmad覺m, d羹n derslere biraz younluk verdiimden sebep biraz ertelemek istedim. O ve Prime95 Small FFTs testini ayr覺 konu olarak ayn覺 konuya a癟aca覺m :)

Yukar覺