Ryzen 5 3600 Gigabyte 1660 monitör birden gidiyor ve kasadan yüksek fan sesi geliyor

Fatih Sarıtepe

Decapat
Öncelikle merhaba 7 ay önce satın aldığım
Gigabyte 1660 Super OC.
Ryzen 5 3600.
Corsair 3000MHz 8+8 16 GB RAM.
XPG SX600 256 GB M.2 SSD.
Thermaltake V200 600W kasa.
B450M Gigabyte anakart.
4-5 gün önce monitör birden gitti ve kasadan yüksek sesli fan sesi gelmeye başladı başta ciddiye almadım ama bugün 3 kez olunca insan korkuyor ekran kartı sürücülerim güncel monitör birden gidiyor ve yüksek sesli fan sesi geliyor ekran kartı fan sesi diye düşünüyorum fakat kapatıp açtığımda sorun düzeliyor 30dk sonra.
Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ediyorum keyifli forumlar.

Hocam sistemin kapanması için herhangi bir sebep göremiyorum.
Mavi ekran mı alıyorsunuz yoksa birden ekran mı gidiyor. OCCT ile PSU testi yapar mısınız?

Garanti dahilinde misiniz?
7 Aylık sistem Garanti dahilidir hazır sistem
Kasaya dahil olan PSU nun modeli nedir

Kasaya dahil olan PSU nun modeli nedi

Kasaya dahil olan PSU nun modeli nedir?
THERMALTAKE V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB Fanlı Midtower Gaming Kasa | ITOPYA PSU bu
Hocam sistemin kapanması için herhangi bir sebep göremiyorum.
Mavi ekran mı alıyorsunuz yoksa birden ekran mı gidiyor. OCCT ile PSU testi yapar mısınız?
Sistem kapanmıyor ekran gidiyor bilgisayar çalışmaya devam ediyor görüntü gidiyor ve fan sesi yükseliyor

Dediğim testi yapın sonra UV yapmayı denersiniz. Herhangi bir OC veya XMP açtıysanız geri almayı deneyin bakalım düzelecek mi. Ayrıca belleklerinize memtest86 ile test yapın. Test sonucunu olay görüntüleyicisinden bakıp paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı