Ryzen 5 3600 hava soğutma önerisi

anlsmsk

Centipat
Merhaba. Ryzen 5 3600 kullanıyorum ve R6, CS:GO gibi oyunlarda yaklaşık 90 dereceyi görüyorum ve boşta ise yaklaşık 60-65 derece gibi görebiliyorum. Cidden sıkıntı yaşamaya başladım. Önerilerinizi bekliyorum.

bilgisayarı yeni topladığım için maalesef değiştiremem
Hava akışı iyi olan önü açık bir kasa ile dene değerlerine bak. Kasa çok değiştirirse eğer kasanı ilana koy satılacağı zaman parçalarını çıkar sat. 2-3 gün sabret gelen kasaya yeniden takarsın parçalarını. Kasa, anakart, psu bunlara türk milleti pek değer vermiyor nedense hep ucuza kaçıyor fakat bunlarda sistem için işlemci ve ekran kartları kadar önemlidir.

3600X işlemcide aynı sorunu yaşadım. CPB kapatmayı denediniz mi?

BIOS ayarlarından "Core performance Boost" özelliğini kapat.

Merhaba şu an sıcaklık değerim 48 gibi teşekkür ederim yardımlarınız.

Hava akışı iyi olan önü açık bir kasa ile dene değerlerine bak. Kasa çok değiştirirse eğer kasanı ilana koy satılacağı zaman parçalarını çıkar sat. 2-3 gün sabret gelen kasaya yeniden takarsın parçalarını. Kasa, anakart, PSU bunlara Türk milleti pek değer vermiyor nedense hep ucuza kaçıyor fakat bunlarda sistem için işlemci ve ekran kartları kadar önemlidir.

Merhaba sorunum çözüldü BIOS'tan Core performance Boost ayarını kapatınca sıcaklık değerleri normale döndü yine de uğraştığın için teşekkür ederim.

BIOS ayarlarından CPB(Core performance Boost) ayarını kapatırsanız sorununuz çözülecektir. 2 gün önce aynı sorunu yaşayan biri olarak söylüyorum.

Sorunum çözüldü yardımınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı