Ryzen 5 3600 hazır sisteme sıvı soğutucu

bluet2

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.
GameGaraj'dan hazır sistem topluyorum ve işlemcim (ryzen 5 3600) için sıvı soğutucu ekleyeceğim, fakat sıvı soğutucular konusunda pek bir bilgim yok. "neden 3600 alıyorsun, 3600X almıyorsun?" demeyin stokta yok. "neden hazır sistem alıyorsun, kendin toplamıyorsun?" demeyin çünkü ekran kartları ayrı ücreti çok pahalı. "sistemi alıp soğutucuyu dışardan alıp tak." da demeyin, sistemi direkt hazır halde teslim almak istiyorum. "sıvı alma, kule tipi al." da demeyin çünkü listede sadece sıvı soğutucular var. Kısacası sizden yalnızca aşağıda koyduğum soğutucular arasından seçim yapmanızı istiyorum. 120mm ve 2400mm farkını da bilmiyorum açıklarsanız çok sevinirim. 3600'ün ısınma problemleri olduğu için soğutucumun iyi olması gerektiğini düşünüyorum. Bütçem 700-750TL. Hangisini alırsam daha iyi olur, sıkıntı yaşamam? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

sivi.jpg

3600'ün ısınma problemi olduğu ne malum? Stok soğutucusu gayet de yeterli.
Bazı forum konularında o şekilde okumuştum. O yüzden stok soğutucunun yeterli olmadığına kanaat getirdim. Bütçem varken sıvı soğutucu eklemekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Yalnızca hangisini ekleyeceğim konusunda yardım bekliyorum.
Sıvı soğutmaya gerek yok hocam T6 Ultra gibi bir hava soğutma ile dondurabilirsiniz işlemcinizi.
Hocam dışardan soğutma almayacağımı konuda belirtmiştim. Seçenekler arasında olsaydı ekleyeceğime emin olabilirsiniz.

Bazı forum konularında o şekilde okumuştum. O yüzden stok soğutucunun yeterli olmadığına kanaat getirdim. Bütçem varken sıvı soğutucu eklemekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Yalnızca hangisini ekleyeceğim konusunda yardım bekliyorum.

Hocam dışardan soğutma almayacağımı konuda belirtmiştim. Seçenekler arasında olsaydı ekleyeceğime emin olabilirsiniz.
Gördüğünüz ısınma ile ilgili konular anakartın maksimum voltajı vermesinden kaynaklı, BIOS'tan 3.7 GHz'e sabitlerseniz hiç bir sorun kalmayacaktır.

Geri
Yukarı