Ryzen 5 3600 İçin Anakart Önerisi

tunay02

Decapat
Maksimum bütcem 600-650 arası. Ryzen 5 3600 ile sıkıntısız bir sekilde calısabilecek B450 - B450M modellerinden hangisini almalıyım? Önerilerinizi bekliyorum. Ne kadar fiyati makul olursa o kadar iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maksimum bütcem 600-650 arası. Ryzen 5 3600 ile sıkıntısız bir sekilde calısabilecek B450 - B450M modellerinden hangisini almalıyım? Önerilerinizi bekliyorum. Ne kadar fiyati makul olursa o kadar iyi olur.
Geçen hafta Ryzen 5 3600 işlemcimin yanında MSI B450M Gaming Pro anakartını aldım. Sanırsam BIOS ile alakalı bir sorun var. 1. ve 2. nesil işlemcilerin hepsini sorunsuz çalıştırırken 3. nesil işlemcileri sıkıntılı çalışıyor. (yani benim aldığım öyle idi.) Mesela işlemci sıcaklığı, BIOS'a girememe, fanların kafasına göre durması gibi. Sonra kartı iade edip ASUS B450M PRIME M-A aldım. Sıkıntısız bir şekilde çalışmakta. BIOS'u MSI'dan daha iyi, ayrıca PC kapalı olsada güncelleme alıyor. Yani ASUS'dan memnunum. OC yapmak istiyorsan Mosfet soğutmalı modellere bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı