Ryzen 5 3600 için Sıvı Soğutma Tavsiyesi

• Konuyu başlatan NRVS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 831
Mantıklı olan işlemcini yeteri kadar soğutabilecek bir ürün alman, 360 mm genelde üst düzey işlemciler için. Fazladan para ödeyeceksen karar senin.

Hocam sizce ön tarafa 360mm takmak mı yoksa yana ya da üst tarafa 240mm takmak mı?
Benim ön tarafta 20mm x2 fanlarım var. Bu fanlar kasaya serin hava girişini sağlıyor. Sıvı soğutma fanlarıysa ksadaki ve radyatördeki sıcak havayı dışarı atıyor. Ben bu yüzden yukarı 240mm taktım. Gayet de memnunum. Kasanda yer varsa PF240 harici Liquid Freezer 2 de alabilirsin. RGB yoktur ama performansı daha iyidir. Boruları kalın ve anakart için VRM soğutması mevcut. PF240 alıp takamazsan yardımcı olmaya çalışırım. 1 saatte kontrolcü bağlantısıyla tek SYS-FAN ve PUMP-FAN girişi olmayan anakarta taktım. Yani el becerisi ve araştırma önemli. Her türlü olumsuzluğa rağmen ilk defa taktım ve 1 saat sürdü.

Ön tarafa radyatör takmak benlik değil arkadaş sebebini güzel bir şekilde açıklamış kasanız üst tarafa 360mm radyatör destekliyorsa alınıp takılabilir desteği yoksa 240'lık al geç.

Ben B350'den B450'ye mi yoksa B550'ye mi geçmeliyim bütçe sıkıntım yok.

Hocam şu an en düşük B450 chipset kullanılmalı genelde bu şekilde öneriyorum. Ben olsam B550 chipsete geçerdim PCI 4.0 desteği vs. derken daha ağır basıyor. Ayrıca anakart alırken MSI markasından şaşma adamların BIOS çok sade ve kullanışlı. Benim X570 ASUS anakartın BIOS'u beni bitirdi kafama göre ayar çekemedim.

Hocam şu an en düşük B450 chipset kullanılmalı genelde bu şekilde öneriyorum. Ben olsam B550 chipsete geçerdim PCI 4.0 desteği vs. derken daha ağır basıyor. Ayrıca anakart alırken MSI markasından şaşma adamların BIOS çok sade ve kullanışlı. Benim X570 ASUS anakartın BIOS'u beni bitirdi kafama göre ayar çekemedim.
Ben kartların görüntüsüne çok çabuk kanıyorum hocam Asus modelleri daha güzel gelmişti gözüme. :) Teşekkür ederim tavsiyen için

Geri
Yukarı