Ryzen 5 3600 için soğutma ve overclock önerisi

unalispir

Hectopat
Arkadaşlar, bende Ryzen 5 3600 ve MSI B450 Tomahawk Max var. Stock fan ile kullanıyorum. Stock fan ile kullanırken voltaj değerlerini değiştirmemiz gerekiyormuş, bunu tam olarak nasıl yapacağım? Bir süre daha stock fan kullanmam gerekiyor daha sonrasında sıvı soğutma alırım. 120mm'lik bir soğutucu yeter mi yoksa illa 240mm mi almam lazım? Belirteyim, kule istemiyorum. Görüntüsü hiç hoşuma gitmiyor. Sıvı soğutmada iste CM, TT, Corsair ve NZXT dışında almam sanırım. Eski sistemimde CM ML360R vardı, çok memnundum ondan ama şu an onu alma ihtimalim hiç yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeyi belirtmeyi unutmuşum 700TL civarlarında.
Bütçe?

Bütçe 700 civarlarında ama istediğim markaları yazmıştım.
Bir de şöyle bir şey okudum bugün sıvı soğutmaya tamamen karşı ve önermeyen kullanıcılar var. Bunun sebebi sisteme uzun vadede zarar verebilecek ya da sıvı kaçırması sorunu çıkartabilecek olması mı?

Bütçeyi belirtmeyi unutmuşum 700TL civarlarında.

Bütçe 700 civarlarında ama istediğim markaları yazmıştım.
Bir de şöyle bir şey okudum bugün sıvı soğutmaya tamamen karşı ve önermeyen kullanıcılar var. Bunun sebebi sisteme uzun vadede zarar verebilecek ya da sıvı kaçırması sorunu çıkartabilecek olması mı?

Güzel montajlanırsa hiç sıkıntı olmaz.

Bütçenizde iyi bir 240mm sıvı soğutucu yok. Bütçeyi arttırmanız lazım. Önerilerim bunlar:
İlla dediğim markalardan olacak diyorsanız benden bu kadar.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı