Ryzen 5 3600 için soğutucu önerisi

alctrz00

Hectopat
İşlemcim Ryzen 5 3600. Blender, After Effects gibi uygulamalar kullanıyorum. Render esnasında işlemci sıcaklığım 93-94 dereceleri görüyor. Stok soğutucu kullanıyorum. Bu sıcaklığı düşürmek için 200-300 TL arasında soğutucu önerisi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctic Freezer 34 Esports DUO, fiyatına göre sessizliği ve performansı mükemmeldir.

NOT: Termal macun olarak MasterGel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun öneririm.

Arctic Freezer 34 Esports DUO, fiyatına göre sessizliği ve performansı mükemmeldir.

NOT: Termal macun olarak MasterGel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun öneririm.
Aynı ürünü kullanıyorum. Ve gerçekten başarılı. Sessiz çalışıyor ve boşta işlemci ısısında yaklaşık 10 derece düşüş gördüm. Bir kaç oyun oynadım 55 dereceye çıktı en fazla. Alınabilir bir ürün. Macun olarak ise yine artic mx-4 2019 ürününü kullanıyorum. İkisi iyi ikili oluyor.

Be Quiet ürünleri ve Noctua çok iyi diye biliyorum. Be- quiet'ın kasa fanlarını kullanıyorum. Çok memnunum. Sessiz.
Arctic Freezer 34 Esports DUO Ryzen 7 3700X için de kullanılır mı acaba ?

Ses konusu da önemli ama, Noctua ya da BeQuiet kadar sessiz mi, ya da Amd Wraith prismden düşük mü ? Kaç desibel acaba

Arkadaşımın uzay montaj sisteminde 150W güç çeken X3470'i max RPM'de dönerek soğuturken odaklanmadıkça sesini duyamıyordum. PSU fanı rahatlıkla daha yüksek ses çıkarıyordu.

Sitesine baktım da 10 yıl garanti veriyor (limited) Noctua 6, gürültü seviyesi olarak Noctua kadar iyi değil sanırım. Noctua 19db olması lazımdı yanlış hatırlamıyorsam.

Dosya Ekleri

• photo_2020-01-04_06-26-14.jpg
    photo_2020-01-04_06-26-14.jpg
    73,9 KB · Görüntüleme: 107
Sitesine baktım da 10 yıl garanti veriyor (limited) Noctua 6, gürültü seviyesi olarak Noctua kadar iyi değil sanırım. Noctua 19db olması lazımdı yanlış hatırlamıyorsam.
Kasa camı kasaptıldıktan sonra hissedilir seviyede ses olacağını düşünmüyorum iki soğutucu arasında:)

Yeni konular

Geri
Yukarı