Ryzen 5 3600 için soğutucu önerisi

Gurast

Centipat
Herkese merhaba.
Ryzen 5 3600.
ASUS TUF B450 PLUS ATX.
XPG Spectrix S40G 512 GB SSD.
XPG Spectrix D60G 8x2 RAM.
ASUS STRIX RTX 2060.
Dark guardian 500W kasa.
Sistemim bu şekilde işlemci için soğutucu ve termal macun alacağım bütcem 400-500 TL arası ne alabilirim?

Herkese merhaba.
Ryzen 5 3600.
ASUS TUF B450 PLUS ATX.
ASUS STRIX RTX 2060.
Dark guardian 500W kasa.
Sistemim bu şekilde işlemci için soğutucu ve termal macun alacağım bütcem 400-500 TL arası ne alabilirim?
Artic 34 Duo alabilirsin. Termal macun olarak soğutucunun içinden çıkan MX-4 macunu kullanabilirsin.

Herkese merhaba.
Ryzen 5 3600.
ASUS TUF B450 PLUS ATX.
ASUS STRIX RTX 2060.
Dark guardian 500W kasa.
Şahsen ben soğutucu almazdım. Bendede aynı işlemci var turbo frekanslarda zorlandığı durumda bile 74 dereceyi geçmiyor. Kasada tek duymadığım fan sesi işlemcinin fanı (stok fan). Alacaksan da :
çok çok yeterlidir.

Hava:

Sıvı:

Şahsen ben soğutucu almazdım. Bendede aynı işlemci var turbo frekanslarda zorlandığı durumda bile 74 dereceyi geçmiyor. Kasada tek duymadığım fan sesi işlemcinin fanı (stok fan). Alacaksan da :
çok çok yeterlidir.
Turbo frekansta stok soğutucu ile 74 dereceyi nasıl geçmiyor ? 95-100'lere vurması lazım.

çok çok yeterlidir.
Ben de şaşırdım bu duruma. 95 leri vuruyor bendeki r5 3600 turboda.

Son düzenleme:
Hocam ben de bu kasayı almak istiyorum fakat hava sirkülasyonu konusunda emin olamadım, yük altında kaç dereceleri görüyor ekran kartı ve işlemciniz?

Witcher 3 için deneyip atarım hocam bir kaç saat içerisinde
Hocam bilgisayar 6-7 saattir normal kullanımdaydı. 15-20 sekme ile ödev yapıyordum. Ardına Ultra ayarlarda witcher 3 açtım. rx5700 Gamin X kart ortalama 65 derecede çalıştı. Junction ise max 79 gördüm. İşlemci ise r5 3600. 3.9 GHz de çalıştı. Max 80 derecede çalışıyor işlemci. Stok fan var işlemcide. Fanı takarken macun biraz dağılmıştı. Soğutucu sipariş ettiğim için tekrar uğraşmadım o yüzden işlemci biraz sıcak çalışıyor ekran kartına göre. Kasa 2 fan ile geliyor bir önde iki arkada. 2 stok fanı öne taktım. Eski kasamdan çıkma 8 yıllık 2 fanı da biri arkaya biri üste gelecek şekilde taktım. Performans bu şekilde.
GPU sıcaklık değerlerine Radeon software'den, işlemci sıcaklığına ise Ryzen Master'dan baktım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı