Ryzen 5 3600 İçin Soğutucu Tavsiyesi

PentaRavi

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar 1.5 hafta önce Ryzen 5 3600 aldım ve benim eski işlemden kalan Cooler Master Seidon 120V V3 modeli bu işlemciye olmuyor. Olması için ekstra 40 TL'ye AM4 kit diye bir aparatını almam gerekiyor. Şu anlık stok fanı takılı sizce parçayı alıp sıvı soğutmaya mı geçmeliyim yoksa stok fanı yeterli olur mu? Eğer stok fanı yeterli olursa sıvı soğutmayı satıp RAM takviyesi yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan stock fan ile kullanıyorum gayet yeterli oluyor hatta cpb kapatınca çok da serin oluyor. Kapatmadığınız zaman da da stress testi haric yine iyi performansda.

Merhabalar. 1.5 hafta önce Ryzen 5 3600 aldım ve benim eski işlemden kalan Cooler Master Seidon 120V V3 modeli bu işlemciye olmuyor. Olması için ekstra 40 TL'ye AM4 kit diye bir aparatını almam gerekiyor. Şu anlık stok fanı takılı, sizce parçayı alıp sıvı soğutmaya mı geçmeliyim yoksa stok fanı yeterli olur mu? Eğer stok fanı yeterli olursa sıvı soğutmayı satıp RAM takviyesi yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
CL (Gecikme değeri)'ne dikkat etmenizi tavsiye ederim. Ryzen RAMlerde fark ediyor diye duymuştum. Eğer 4 RAM slotu olan bir anakart alırsanız 16x1 GB RAM almak yerine 8x2 RAM şeklinde RAM alırsanız Dual-Channel kullanmanız epey fark açabilir.
Adsız.png

MSI Core Frozr L ile ayni işlemciyi kullaniyorum. Boşta 35-40 arası Gear 5,Gta 5,Forza 4 gibi oyunlari max ayarlarda oynadim. 3-4 saat sonucunda bile 60 dereceyi geçmedi. Ses de duymadım.

MSI Core Frozr L ile ayni işlemciyi kullaniyorum. Boşta 35-40 arası Gear 5,Gta 5,Forza 4 gibi oyunlari max ayarlarda oynadim. 3-4 saat sonucunda bile 60 dereceyi geçmedi. Ses de duymadım.
Ben rastgele bir soğutucu tavsiyesi istemedim yazışmaları okusaydın keşke bende seidon 120v var buna aparat alıp taksammı yoksa stok fanınımı kullansam diye akıl almak için açmıştım konuyu.
CL (Gecikme değeri)'ne dikkat etmenizi tavsiye ederim. Ryzen RAMlerde fark ediyor diye duymuştum. Eğer 4 RAM slotu olan bir anakart alırsanız 16x1 GB RAM almak yerine 8x2 RAM şeklinde RAM alırsanız Dual-Channel kullanmanız epey fark açabilir.Eki Görüntüle 466914
Bunları dikkate alıcam

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı