Ryzen 5 3600 için soğutucu ve kasa fanı tavsiyesi

Hocam bende aynı işlemci var. Coolermaster MasterLiquid 120 aldım. Gayet güzel bir sıvı soğutma işini görüyor çok güzel. Tavsiye ederim bu zamana kadar bir sıkıntı çekmedim.

Size tam olarak net bir değer vermek isterdim ama şöyle birşey var şuan benim pc de hava akışı ve psu sorunu var kasamda hava akışı yok ve psu yetersiz geliyor bütçem şuanlık yetersiz olduğu için bende hava akışı olması için yandaki damperli camı çıkardım üstelik bilgisayarımda şuanlık sadece pubg mobile var o da pc ye bi yük vermiyor ama ciddi anlamda soğutma konusunda fark aldım stok fan ile 85C gören işlemci şuan 65C gördüm en fazla ses olarka kulaklık taktığımdan ses takıntım yok ama ufak bi ses var o da çift fanlı olmadından ve ebat olarak büyük olmasından dolayıdır diye umuyorum. Çünkü gerçekten ebat olarak baya büyük geldi gözüme. Size daha çok yardımcı olmak isterdim fakat elimden fazla birşey gelmiyor. Pc özelliğim ise böyle
AMD Ryzen 5 1600 3.20 Ghz 6
Çekirdek 16MB AM4 12nm
İşlemci

Gigabyte A320M S2H
3200mhz(OC) M.2 AM4 mATX
Anakart

MSI Radeon RX570 Armor 4G
OC 4GB GDDR5 256 Bit Ekran
Kartı

Patriot 240GB Burst Okuma
555MB-Yazma 500MB SATA SSD
(PBU240GS25SSDR)

PowerBoost 500W ATX Serisi
Güç Kaynağı

Ranker Orion Tempered Glass
RGB USB 3.0 mATX Mini Tower
Kasa

XPG 8GB Gammix D10 Kırmızı
3000mhz CL16 DDR4 Ram
(AX4U300038G16A-SR10

Samet Bey, genel olarak söyledim (tabiki kimseden karşılaştırma yapmasını isteyemem ama 3600X ile kullanan forumdaşım var ise değerleri yazmasını rica ederim, demek istedim).
PUBG Lite Veya World Of Tanks oynuyorum.
Bilgilendirdiğiniz için tekrardan teşekkür ederim.
@KekSeven71 Bey, sıvı soğutmayı bütçeniz olsada (high-end seviyesi düşünmedikçe) aklınızdan çıkarın.
Uzun vadede ve sıkıntısız çalışması açısından, hava soğutmayı bırakmayın (Sıvı soğutmada, mekanik aksam olduğundan pompa sorunu veya pompa sesi gibi bir takım sıkıntılar çıkabilir).

Hayırlı akşamlar hocam testte 85 88Cleri görüyordum şuan testte 63-65 Arası geziyor ben gayet memnunum boşta 35-40C
Şuan vatanda indirime girmiş 268 tl olmuş
hocam merhaba bende aynı fandan almayı düşünüyorum çift fanlıya çift pmw çıkışı mı var direk anakartta bulunan cha fana mı takılıyor + rgb kontrolcü gerekiyor mu detaylı bilgi verriseniz sevinirim kurulum videosuu hiçbiryerde yok
Hayırlı akşamlar hocam testte 85 88Cleri görüyordum şuan testte 63-65 Arası geziyor ben gayet memnunum boşta 35-40C
HOCAM HABER BEKLİYORUM LÜTFEN ÜRÜNDE ARGB BAĞLANTISI VAR MI YOKSA DİREK KASADAKİ PMW GİRİŞİNE TAKINCA LEDLER ÇALIŞIYOR MU

Son düzenleme:

Selamlar,ilk ram slotunu kapatıyor mu? Kıstırmayı takması nasıl, işkence gibi miydi? Ben de şu an kıstırmalı bir tane kullanıyorum, lanet ettim işlemcim çizildi.

Geldi reis içinden termal macunuda çıkıyor. Ebat olarak baya büyük soğutması çok güzel 85C çıkıyordu şuan 63-65 arası dolaşıyor hafiften ses çıkarıyor ama benim açımdan sorun olmadı ses takıntım yok. 2 fanıda takmak için çoğaltıcı 4 pinli kablosuda var. Ben gayet memnunum
Montajlanmış halide böyle
hocam merhaba.benimde düşüncemde bu kule tipi soğutucu var.Ancak msı B450m pro max anakartım var.2 slotu var ve ikisi de dolu.Bu soğutucu oldukça büyük ram lere baskı yapar diye düşünüyrorum.Senin anakart da micro atx benimde.Tecrübeni almak istiyorum.Teşekkürler

Selamlar arkadaşlar, konuya uzun süre sonra tekrar yazıyorum fakat bu ve daha üst işlemciler için soğutucu tavsiyesi vermek istedim.

Schyte Mugen 5 aldım, ilk ram'in üzerine çıkmıyor, bu sayede ram yüksekliği veya RGB ramlerin üstünü kapatması gibi sorun yaşatmadan misler gibi soğutuyor. Ayrıca tek fan ile gelmesine karşın paketten 2. fan takma aparatı da geliyor fakat tek fanla bile çok başarılı bir soğutma sağlamakta.

Geri
Yukarı