Ryzen 5 3600 için soğutucusu tavsiyesi

Quboy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bilgisayarımı toplayalı yaklaşık 1 ay olacak. Şuana kadar her şeyden memnunum fakat işlemcimi 4.2GHz hızında kullanırken The Witcher 3'de 95 dereceyi geçip bilgisayar kapanıyor ve bu da benim moralimi bozuyor tabii :)
birkaç işlemci soğutucusu araştırdım fakat benim anakartıma ve kasama uyumu konusunda şüphelerim var.
Ortalama 250TL civarı bütçem var.
Sistemim şu şekilde:
Gigabyte B450M S2H anakart.
AMD Ryzen 5 3600 işlemci.
Gigabyte 1660 Super Gaming OC ekran kartı.
G.Skill rip jaws 3600 MHz 2x8GB RAM.
Corsair Carbide serisi Spec Delta kasa. (CORSAIR Carbide SerisiSPEC-DELTA RGB 650W CC-9020124-EU 80+ Tempe Fiyatları ve Özellikleri)
Alacağım soğutucunun RAM'ler yüzünden takılmama gibi bir durumu olmasını istemiyorum. Bu yüzden sistemime uygun ve montajı konusunda kesinlikle problem yaşamayacağım önerilerinize açığım. RGB'nin hiç önemi yok benim için. Tamamen performans odaklıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulabilirseniz Akasa Nero 3 öneririm. Aylardır kullanıyorum video işlerken %100 kullanımda bile 35-40 dk 57 dereceyi geçtiğini görmedim işlemcimin. Ayrıca da bayağı sessiz. İşlemcim Ryzen 7 2700 65w TDP si var Ryzen 5 3600 gibi.

Düzenleme: Biraz baktım ama Türkiyede stok kalmamış maalesef.

Son düzenleme:
Bulabilirseniz Akasa Nero 3 öneririm. Aylardır kullanıyorum video işlerken %100 kullanımda bile 35-40 dk 57 dereceyi geçtiğini görmedim işlemcimin. Ayrıca da bayağı sessiz. İşlemcim Ryzen 7 2700 65w TDP si var Ryzen 5 3600 gibi.

Düzenleme: Biraz baktım ama Türkiyede stok kalmamış maalesef.
Evet ben de baktım fakat göremedim stok. Başka bir şeyler bakacağım artık.

T6 Ultra önerebilirim.
T6 Ultra'yı çok övüyorlar. T6 Ultra ile T6'nın farkı var mı? Bir de montajında sorun yaşar mıyım?

Geri
Yukarı