Ryzen 5 3600 ile RTX 3060 darboğaz yapar mı?

Yahyabeyy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC toplayacağım, yeni çıkan RTX 3060 12 GB alacağım. Yanında Ryzen 5 3600 alınır mı, darboğaz olur mu? İşlemciyi OC yapsam darboğaz geçer mi?
Cevaplarınızı bekliyorum.

1080p çözünürlükte bazı oyunlarda kayıp oluyor. Aşağıya eklediğim videoda görebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CPM kapatıp, voltajsız manuel OC yaparsanız her türlü garantiye almış olursunuz. Bence kule tipi fanlı şekilde alıp, 4.2 GHz gibi bir değere sabitlemek en güzeli.

Bazı oyunlarda azımsanamayacak kadar darboğaz durumu var hocam. İlk yorumda örnek bir video paylaştım bir kontrol edin isterseniz.

İzledim ben onu bazı oyunlarda az da olsa darbogaz oluyor. Ben yayın yapmayı düşünüyorum. Arkadan kayıt falan alacağım video çekmeyi düşünüyorum YouTube için. Ondan dedim yoksa niye OC yapayım? Az darbogaz varken ama OC yapsam daha iyi mi olur yoksa yapmayayım mı? Ne kadar zorlayabilirim? Bir de hiç OC yapmadım.

İşlemcinize hız aşırtma yaparsanız darboğaz bir miktar azalabilir. Yayın yapma konusunda çok fazla bir bilgim yok. Bu konuda daha bilgisi arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır sana.

Yeni konular

Geri
Yukarı