Ryzen 5 3600 ısınıyor

yusufinsl

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle sistemin.
ASUS ROG STRIX 2060.
Ryzen 5 3600.
DDR4 3000 MHz.
B450 mk II.
650W PSU.
5 günlük bir sistem.

Boştayken ısısı 46 58 arası fakat CS:GO'ya girdiğimde bu rakam 82'lere kadar çıkıyor. Ayrıca cok fazzla FPS düşmesi yiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanızı belirtmemişsiniz? Tahminimce hava akışı kötü olan ya da hiç olmayan bir kasa kullanıyorsunuz ve stok soğutucu ile kullanınca ısınıyor.

Kasanızı belirtmemişsiniz? Tahminimce hava akışı kötü olan ya da hiç olmayan bir kasa kullanıyorsunuz ve stok soğutucu ile kullanınca ısınıyor.

JBST-GBPE05B
Gaming Bilgisayar

(0)
GAMEBOOSTER GB-PE05B RGB TG 600W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa
bu kasayı kullanyorum. evet stok soğutucuyu kullanıyorum ama sadece cs go oynuyorum benimle aynı sisteme sahip olan arkadasım 65 derecelerden yukarı çıkmıyor

PSU daha büyük sıkıntı derken değiştirmeli miyim?
Ne gibi sorun yaratır PSU?

Böyle kalitesiz PSU'lar yüke bindiğindee patlama ihtimali yüksek bence hemen değiştirin 2060 gibi bir sisteme böyle dandik bir PSU kullanmanız paranızı çöpe atmak gibi olur Corsair Cooler Master FSP High Power Thermaltake gibi PSU markalarına yönelin.

psu daha büyük sıkıntı derken değiştirmelimiyim?
ne gibi sorun yaratır psu ?
Yükteykem patlama ihtimali var. Patladığı taktirde tüm sisteme zarar verebilir.

Kasa ve PSU'yu değiştirmenizi öneririm.

Konuya dönecek olursak, Ryzen 5 3600'ün stok soğutucusu, işlemciye yetersiz kalıyor. Soğutucu almanızda yarar var.

psu daha büyük sıkıntı derken değiştirmelimiyim?
ne gibi sorun yaratır psu ?
Bu kadar hızlı PSU değişikliğine gitmeye gerek yok ancak sormak istediği bazı sorular var. Stok fanı takarken mevut termal macun dışında bir macun kullandın mı? Eğer kullandıysan, stok fan üzerindeki termal macunu temizledikten sonra mı CPU üzerine bağladın. Sisteminin üst kısmında bulunan filtreli yüzeyde herhangi bir fan takılı mı?Son olarak, kasan üstünden hava sirkülasyonu sağlayabilecek bir yerde mi bulunuyor?

FPS drobun sıcaklık ile alakası yok gibi bazılarına çok gelse de 82 derece işlemci için yükte normal bir değer, 5000 serilerine AMD yükte 95 dereceleri normal olduğunu söylüyor, istersen kendin extra soğutucu alarak düşürebilirsin FPS drob için BIOS, chipset driverlerini anakartın sitesinden kontrol et.

Bu kadar hızlı PSU değişikliğine gitmeye gerek yok ancak sormak istediği bazı sorular var. Stok fanı takarken mevut termal macun dışında bir macun kullandın mı? Eğer kullandıysan, stok fan üzerindeki termal macunu temizledikten sonra mı CPU üzerine bağladın. Sisteminin üst kısmında bulunan filtreli yüzeyde herhangi bir fan takılı mı?Son olarak, kasan üstünden hava sirkülasyonu sağlayabilecek bir yerde mi bulunuyor?
Ston fandaki termal macundan başka macun kullanmadım. Kasada önde 3 tane arkada tarafta da bir tane egzoz fani var sadece
FPS drobun sıcaklık ile alakası yok gibi bazılarına çok gelse de 82 derece işlemci için yükte normal bir değer, 5000 serilerine AMD yükte 95 dereceleri normal olduğunu söylüyor, istersen kendin extra soğutucu alarak düşürebilirsin FPS drob için BIOS, chipset driverlerini anakartın sitesinden kontrol et.
Bütün driverlar güncel bios umda aynı şekilde güncel ama her zaman drop yapmıyor bazen oluyor bu sorun
Böyle kalitesiz PSU'lar yüke bindiğindee patlama ihtimali yüksek bence hemen değiştirin 2060 gibi bir sisteme böyle dandik bir PSU kullanmanız paranızı çöpe atmak gibi olur Corsair Cooler Master FSP High Power Thermaltake gibi PSU markalarına yönelin.
Teşekkürler tavsiyeniz icin ben 80+a aldandım biraz sanırım en yakın zamanda degistirecem

Geri
Yukarı