Ryzen 5 3600 Kırık Pin Garanti Kapsar mı?

MoonWalker

Kilopat
Daha fazla  
Bugün bir temizlik yaptım fanları temizledim dedim işlemci fanını da temizlemek için çıkarayım. İşlemci fanını son vidasını söktüğüm gibi işlemci ile birlikte elimde kaldı termal macuna iyice yapışmıştı işlemci. Daha sonra işlemciyi tekrar yerine takmak istedim fakat olmadı. Kontrol ettiğim de bazı pinlerinin yamulduğunu ve bir pinin de kopmuş olduğunu anlamadım. Garantiye yollarsam durumu izah edip bir sıkıntı çıkarırlar mı?

Kullanıcı hatasından kaynaklı olduğu için kabul etmezler. Sonuçta işlemci size o şekilde mi teslim edildi? Hayır. Fiziki olarak zarar vermişsiniz. Sıkıntı sizden çıkmış maalesef. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Bugün bir temizlik yaptım fanları temizledim dedim işlemci fanını da temizlemek için çıkarayım. İşlemci fanını son vidasını söktüğüm gibi işlemci ile birlikte elimde kaldı termal macuna iyice yapışmıştı işlemci. Daha sonra işlemciyi tekrar yerine takmak istedim fakat olmadı. Kontrol ettiğim de bazı pinlerinin yamulduğunu ve bir pinin de kopmuş olduğunu anlamadım. Garantiye yollarsam durumu izah edip bir sıkıntı çıkarırlar mı?
Kullanıcı hatası oluyor diye biliyorum. Firmanın bir hatası yok sonuçta pini yamultan sizsiniz.

İşlemciyi sökmeden önce stress testine sokmalısınız, işlemci ısındıktan sonra macundan kolayca ayrılır, geçmiş olsun. Garanti kapsamı dışında kalacaktır.

Garanti dışı. Türkiye de pin tamiri yapan bir yer var mı bilmiyorum ama tamiri mümkün.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pazartesi aldığım yere götüreceğim ama farklı bir yalan bulmam lazım sanırım. :D Kabul etmezlerse artık dediğiniz gibi kırık pin tamir yapan kişileri arayacağım.
Garanti dışı. Türkiye de pin tamiri yapan bir yer var mı bilmiyorum ama tamiri mümkün.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
[/QUOTE]
Kırılan pin elimde değil sinirden atmıştım. Başka bir pin mi takıyorlar?
Pazartesi aldığım yere götüreceğim ama farklı bir yalan bulmam lazım sanırım. :D Kabul etmezlerse artık dediğiniz gibi kırık pin tamir yapan kişileri arayacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı