Ryzen 5 3600 macOS kurulumu ve hatalar

mert kanber

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
PC'ye macOs Kurulum Rehberindeki adımları izleyerek Ryzen bir sisteme macOS kurulumu yapmaya çalışıyorum fakat kurulumda kernel cache, en randomseed hatalarıyla karşılaşıyorum. Bazen macOS kurulum ekranına ulaşıyorum hatasız bir şekilde, bazen de Boot ederken bu sorunlarla karşılaşıyorum. Hangi yolları izlemem gerekiyor? Yardımcı olur musunuz? BIOS'daki ayarlarımın hepsini formda gösterildiği gibi yaptım. Kurulumu nasıl yapabilirim? Aynı özellikteki bir bilgisayara macOS kuran biri varsa benimle imaj dosyasını paylaşabilir mi? Veya sistemim MacOS'un hangi sürümünü destekliyor hangi kurulumu yapmamı önerirsiniz?

Not: Kurulumu Windows 10 işletim sisteminin yanına ayrı bir SSD'ye yapmak istiyorum.

Sistem özelliklerim
  • ASUS NVIDIA GeForce GT 730 4 GB ekran kartı.
  • Gigabyte B450M S2H AMD anakart.
  • AMD Ryzen 5 3600.
  • Corsair vegeance LPX DDR4 3000 MHz 8 GB RAM.
  • SanDisk SSD 240 GB (macOS kurulacak disk)
  • Jamesdonkey JD512 512 GB M.2 SSD (Windows kurulu)

Son düzenleyen: Moderatör:

Rehberdeki bütün adımları yaptım fakat kurulum bittikten sonra sistemi boot işleminde adlandırdığımız diskimizi seçtikten sonra siyah ekranda kalıyor 3-4 defa bilgisayarı yeniden başlatmama rağmen aynı sorunla karşılaşıyorum. Bunun sebebi nedir veya sorunu nasıl çözebilirim?

Config dosyanda Boot args kısmına şu komutu ekleyip dener misin?
nvda_drv=1
Ayrıca görüntüyü ne şekilde alıyorsun?
Config dosyasına bu komutları ekledim fakat yine aynı sorunla karşılaşıyorum kurulumu yaptıktan sonra boot işleminde siyah ekran kalıyor. HDMI Kablosuyla, monitör ile ekran kartına bağlı.

Geri
Yukarı