Ryzen 5 3600 Minecraft'ta 93 derece

Miralay000

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkes bu konu ile ilgili şeyler yazmış fakat hiçbir çözümü yapamadım. Minecraft gibi bir oyunda 93 derece ile oynuyorum CPB kapatma gibi bir şey varmış, BIOS'dan ama maalesef BIOS'a giremiyorum nasıl çözebilirim? Gigabyte B450 Aorus Elite anakartım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ben de ilk şaşırmıştım. CPB kapat BIOS'tan. 70 dereceyi geçmez. Ancak senin kasanın hava akışı kötü sanırım. Ben de max 85 derece görmüştü. Bilgisayar açıkken art arta sürekli DEL tuşuna bas BIOS açılır.

İşlemci fanınız bozulmuş olabilir.
Speccy indirip kaç RPM olduğunu öğrenin
Diğer bir seçenek de fanın anakarta tam oturmadığıdır

Dostum ben de ilk şaşırmıştım. CPB kapat BIOS'tan. 70 dereceyi geçmez. Ancak senin kasanın hava akışı kötü sanırım. Ben de max 85 derece görmüştü. Bilgisayar açıkken art arta sürekli DEL tuşuna bas BIOS açılır.
Kasamın hava akışı çok kötü venom fc-9270g kasaya sahibim. Del tuşuna basıyorum fakat giremiyorum anlamadım
BIOS'a neden giremiyorsunuz?
Del tuşuna sürekli basıyorum fakat bios ile ilgili herhangi bir şey yok

Tam sistem bileşenleriniz nedir. Tamam ani ısı dalgalanmaları vs... olabilir fakat sizin derecelerde başka bir sorun var. Ben MSİ RX 5700 XT GAMİNG X ile R5 3600 kullanıyorum ağır bir oyun olan ROE'de 75-77 derece arası stok soğutucu ile.

İşlemci fanınız bozulmuş olabilir.
Speccy indirip kaç RPM olduğunu öğrenin
Diğer bir seçenek de fanın anakarta tam oturmadığıdır
İşlemci fanımın bozulduğunu duşünmüyorum alalı 2 ay oldu anakarta da iyi oturduğunu düşünüyorum
Tam sistem bileşenleriniz nedir. Tamam ani ısı dalgalanmaları vs... olabilir fakat sizin derecelerde başka bir sorun var. Ben MSİ RX 5700 XT GAMİNG X ile R5 3600 kullanıyorum ağır bir oyun olan ROE'de 75-77 derece arası stok soğutucu ile.
Rx 580 8 gb ekran kartım var diğer bileşenlerde üstte yazıyor kasam ve işlemcim

Geri
Yukarı