Ryzen 5 3600, RTX 2060 vs. Ryzen 5 2600, RTX 2060 Super

3600 işlemci sisteminizin bel kemiği olacak, am4 soketin son nesli ve önceki iki nesle göre ciddi tek çekirdek farkıyla gelen harika bir 7nm işlemci. Ne olursa olsun ryzen bir sistem toplayacaksanız 3. Nesil kullanın, bu size çok daha uzun ömürlü bir sistem sunacak. Ayrıca 2600 teoride de pratikte te üst düzey kartlarda darboğaz yaşamıyor, ancak tek çekirdek gücü sebebiyle kartları çoğu zaman yeterince verimli çalıştırmıyor. Buna birileri darboğaz diyor birileri değil diyor. Şimdi tarafsız görüş sunacağım kimseye de laf sokmak gibi şeylerle uğraşmayacağım. Benim görüşüm 2600 vasat bir işlemci, oyun konusunda. Evet ekran kartı performans belirleyici temel unsur fakat, bu iki işlemci arasında ekran kartı ne kadar down olursa olsun 3600 tercih ederim.
Eyvallah hocam şuan dolar düşmekte zaten inşallah ryzen 5 2600 fiyatına ryzen 5 3600 dizeceğim

Bilgisayar sadece oyun için kullanılmıyor biliyor musunuz? Size yapabileceğiniz bazı birkaç işlemi göstereyim.
Bilgisayar ile Neler Yapabiliriz? - Teknik Sorular
1. plan falan diye bir şey yok, oyun da dahil ÇOĞU işlemde eşit bir şekilde dağıtılmalı donanımlar. %99 bilmediğiniz bir şey daha söyleyeyim Ryzen 5 3600, Ryzen 7 2700X'den daha iyi bir işlemci. Üstelik biz performansa göre değil çoğunlukla teknolojiye göre önerim yapıyoruz. Yeni nesil işlemciyi bir kenara bırakıp "üBer dÜbER sÜpEr!" damgalı RTX 2060 önerecek halimiz yok. Bilmem anlatabildim mi.
Bilgisayarda sadece oyun oynanmaz diyen sizsiniz. 2700X, Ryzen 3600'den kötü bir işlemci değil. Çoklu çekirdek skoru olarak önde, soğutucusu daha iyi. Çekirdek ve thread sayısı da daha fazla. Oyun performansı ve akabinde tek çekirdek performansı olarak 3600 daha iyi olabilir, ona bir şey diyemem. Umarım bana da, diğer arkadaşlara çıkıştığınız gibi çıkışmazsınız.
Saygılar.

@toprox hanginize neyi söylersem söyleyeyim bir cevap buluyorsanız haksız da olsanız. Ne diyeyim, bilgisizliğinizle kalın.
Sorun bir cevap bulmak değil, ben burada size düzgünce bir cevap yazıyorum, hem de ilk defa. Sizin verdiğiniz cevap da bu. Mâdem çok bilgilisiniz, bizi de aydınlatabilir misiniz? Bir şey diyorsanız açıklamanız lazım. Ben size karşı çıkmadım, üstü kapalı bir soru sordum, belki demenizin altında bir sebep yatıyordur diye. Kendinizi bilgili görmeye devam edin.
Saygılar.
Edit: Bu kadar yazıdan sonra "Ok." deyip ciddiye almamanız cidden ironik. Bundan sonraki hayatınızda, sizlere başarılar dilerim.

Son düzenleme:
Bilgisayarda sadece oyun oynanmaz diyen sizsiniz. 2700X, Ryzen 3600'den kötü bir işlemci değil. Çoklu çekirdek skoru olarak önde, soğutucusu daha iyi. Çekirdek ve thread sayısı da daha fazla. Oyun performansı ve akabinde tek çekirdek performansı olarak 3600 daha iyi olabilir, ona bir şey diyemem. Umarım bana da, diğer arkadaşlara çıkıştığınız gibi çıkışmazsınız.
Saygılar.
R5 3600 geekbench 4 testinde R72700X işlemcisini çoklu çekirdekte az bir farkla da olsa geçiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı