Ryzen 5 3600 + RTX 3080 kullanım incelemesi

Daha önce bir konu açarak R5 3600 ile RTX 3080'in düzgün çalışıp çalışmayacağını sormuştum, internette birçok RTX 3080 tanıtım videosunda ise çok iyi bir işlemci gerektiği yazıyordu. Sitede de birçok Ryzen 3600X ile çalışır mı gibi sorular vardı, bende araştıran arkadaşlar görebilsin diye belirtmek istiyorum ki çok güzel çalışıyorlar.

Ekran karıtnı hem 2K 144 FPS'de, hem de 4K /60-70 FPS'te denedim. İkisinde de hiçbir darboğaz yaşamadım. Oyun bilgisayarı toplayacak arkadaşların bütçeleri sınırsız değilse çok güçlü CPU'lara yönelmesinin bir anlamı yok diye düşünüyorum.

3600'ü 4.4 ya da 4.5 gibi bir overclock yapmak en mantıklısı zaten, 2K değil de 4K'da rahat besler diye düşünüyorum, en kötü ihtimal yeni Zen 3 mimarisinde ki işlemcilerden fiyat performans olanını kullanmak olacaktır.

Daha önce bir konu açarak R5 3600 ile RTX 3080'in düzgün çalışıp çalışmayacağını sormuştum, internette birçok RTX 3080 tanıtım videosunda ise çok iyi bir işlemci gerektiği yazıyordu. Sitede de birçok Ryzen 3600X ile çalışır mı gibi sorular vardı, bende araştıran arkadaşlar görebilsin diye belirtmek istiyorum ki çok güzel çalışıyorlar.

Ekran karıtnı hem 2K 144 FPS'de, hem de 4K /60-70 FPS'te denedim. İkisinde de hiçbir darboğaz yaşamadım. Oyun bilgisayarı toplayacak arkadaşların bütçeleri sınırsız değilse çok güçlü CPU'lara yönelmesinin bir anlamı yok diye düşünüyorum.

Yaşamaz bence ben de 3600X kullanıyorum güçlü CPU ama bütçe yeterse tabii ki R7 3800X falan.

2K′da bile darboğaz oluyor hocam;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
.
Evet bir de RDR2 oyunu tamamen ekran kartına yüklenen bir oyun, hafif işlemci yüklü oyunlarda daha da artıyor fark...

.
Bu testte de görüldüğü gibi 3100 genel olarak %50 civarında. Ama bazı çekirdekler %100 oluyor. Hatta PUBG de ekran kartı %50 kullanıma düşüyor.

.
Bu adam yalancı. Geçende bir yorumumda doğru olduğum halde bana yalancı dedi sonra doğru olduğumu kanıtlayınca yorumu sildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı