Ryzen 5 3600 + RTX 3080 kullanım incelemesi

Daha önce bir konu açarak R5 3600 ile RTX 3080'in düzgün çalışıp çalışmayacağını sormuştum, internette birçok RTX 3080 tanıtım videosunda ise çok iyi bir işlemci gerektiği yazıyordu. Sitede de birçok Ryzen 3600X ile çalışır mı gibi sorular vardı, bende araştıran arkadaşlar görebilsin diye belirtmek istiyorum ki çok güzel çalışıyorlar.

Ekran karıtnı hem 2K 144 FPS'de, hem de 4K /60-70 FPS'te denedim. İkisinde de hiçbir darboğaz yaşamadım. Oyun bilgisayarı toplayacak arkadaşların bütçeleri sınırsız değilse çok güçlü CPU'lara yönelmesinin bir anlamı yok diye düşünüyorum.

Kıyaslama yapmadım. Adam gitmiş R3 3100'le alakalı video atmış, ama konuyu açan kişi R5 3600'ü soruyor.
Tabii ki 5700XT dengi değil. Ben darboğaz konusunu anlattım orada.
Bu konuşman senin ne olduğunu anlatıyor zaten. Senin seviyene inemem, Video da Ryzen 5 3600′de var sadece Ryzen 3 3100 değil ve PUBG′de 2K′da bile Ryzen 5 3600 ile %50 gibi bir kayıp oluyor RTX 3080′de, hiç bakmadan izlemeden konuşuyorsun saçma sapan. Ryzen 5 3600X var bende ve 2K′da RX 5700XT ile darboğaz olmuyor diyorsun, ve kıyaslama yapmadım diyorsun. Git Ryzen 5 3600X işlemcine RTX 3080 al ve 2K′da oyna bak bakalım nasıl kayıplar yaşıyorsun. Fazla boş yaptın.

Kıyaslama yapmadım. Adam gitmiş R3 3100'le alakalı video atmış, ama konuyu açan kişi R5 3600'ü soruyor.
Tabii ki 5700XT dengi değil. Ben darboğaz konusunu anlattım orada.

Uygundur ama i5 tavsiye etmem. Yüksek bant genişliklerine çıkacaksın o kartla tabii ki performans alırsın o ayrı, ama uzun vade için i5 alma.
Video da 3600 de var görmüyor musun?

Yalan yanlış ortaya çamur atmaya çalışma. Git bak o darboğazlar hangi işlemci de oluyor üstte yazıyor zaten, videoyu tamamen izle. RX 5700XT vs RTX 3080 kıyaslaması yapmak çok saçma, arada dağlar kadar fark var.

Hocam darboğaz oluyor videoda gördüm bende ama 144 fps e kadar darboğaz yaratmıyor diyebilirim.

Ben kendi açımdan konsol almak yerine ekran kartı aldım pc yide tv ye bağladım.4k da akıcı oyun oynamak niyetinde olduğum için Ryzen 5 3600 fazlasıyla yeterli.Sadece bu konuda bir bilgi kirliliği olmuştu , hatta tanıtım sırasında Ali Güngör beye canlı chatten 3600 ile kullanabilir miyim 3080 i diye sormuştum kendisi darboğaz yapar demişti ama 4k da ve hatta neredeyse 2k da hiç darboğaz yapmadan oynanabiliyor.Bu işlemcisi olan arkadaşlar belki bu ekran kartını alırken bu yazı sayesinde işlemci masrafına girmezler diye deneyimimi paylaşmak istedim.

Hocam darboğaz oluyor videoda gördüm bende ama 144 FPS'e kadar darboğaz yaratmıyor diyebilirim.

Ben kendi açımdan konsol almak yerine ekran kartı aldım PC'yi de TV'ye bağladım. 4K'da akıcı oyun oynamak niyetinde olduğum için Ryzen 5 3600 fazlasıyla yeterli. Sadece bu konuda bir bilgi kirliliği olmuştu, hatta tanıtım sırasında Ali Güngör beye canlı chatten 3600 ile kullanabilir miyim 3080'i diye sormuştum kendisi darboğaz yapar demişti ama 4K'da ve hatta neredeyse 2K'da hiç darboğaz yapmadan oynanabiliyor. Bu işlemcisi olan arkadaşlar belki bu ekran kartını alırken bu yazı sayesinde işlemci masrafına girmezler diye deneyimimi paylaşmak istedim.

Bunu söyledim ama anlamıyorlar işte 3600 darboğaz yapmaz, ama bütçe 2K'nın üstü ise işlemcide Ryzen 7/9'da düşünebilirler AMD takıntınız varsa Intel 10.nesil de olabilir, Ryzen 5 3600 için açılan konuya çocuk gibi 3100'ü göstermişler darboğaz yapıyor demişler, iki işlemci arasında dağlar kadar fark var hem cache, Max Boost, One Core frequence, cores... Fark çok.

Hocam darboğaz oluyor videoda gördüm bende ama 144 fps e kadar darboğaz yaratmıyor diyebilirim.

Ben kendi açımdan konsol almak yerine ekran kartı aldım pc yide tv ye bağladım.4k da akıcı oyun oynamak niyetinde olduğum için Ryzen 5 3600 fazlasıyla yeterli.Sadece bu konuda bir bilgi kirliliği olmuştu , hatta tanıtım sırasında Ali Güngör beye canlı chatten 3600 ile kullanabilir miyim 3080 i diye sormuştum kendisi darboğaz yapar demişti ama 4k da ve hatta neredeyse 2k da hiç darboğaz yapmadan oynanabiliyor.Bu işlemcisi olan arkadaşlar belki bu ekran kartını alırken bu yazı sayesinde işlemci masrafına girmezler diye deneyimimi paylaşmak istedim.

Bi video, resim atsaydınız sade yazıyla olmaz ki inceleme.

Geri
Yukarı