Ryzen 5 3600 Sapphire RX570 ani FPS düşüp çıkması

qwerkank

Centipat
Ben bir yayın platformunda yayın yapmaya başladım ama benim ufak bir problemim var ani FPS düşmeleri bu sorun benim oyunu kötü oynamama sebep oluyor. Oynadığım oyun CS GO normalde FPS en yüksek ayarlarda sabit 200-250 arasında pinglerde iken yayın açtıgım zamanlarda ani ping düşüşü yaşıyorum. Örnek vermek gerekirse oyun başlıyor FPS değerlerim yine normalde ki gibi ama ateş ettigim zaman veya koştugum zaman zıpladıgım zaman ara ara FPS ani iniş çıkışlar yapıyor bu olay benim oyunu kötü oynamama sebep oluyor. RAM kullanımımım oyun oynarken veya yayın açıkken 75-80 leri görüyor. Bilgisayarımın özellikleri aşağıdaki gibidir ben bu durumun bilgisayar kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü oyunun FPS değeri yüksek aslında sorun FPS ani iniş çıkışlar sergiliyor. OBS ayarlarını degiştirmeyi denedim ama çok anlamadığımdan sorunu çözemedim. FPS 120'lere çektim yine aynı sorun 60-70'lere kadar çektim yine aynı sorun devam etti. Sorunla ilgili çözümü olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
CS'yi oynadıgım ayarlar.
4: 3 1280x1024 (en yüksek ayarlarda da aynı sorunu yaşadım )
Bilgisayarımın özellikleri.
AMD Ryzen 5 3600 (sıvı soğutuculu)
MSI B450 PRO.
32 GB RAM.
650 Watt güç kaynağı
500GB M.2 SSD 1 TB HDD.
Sapphire RX570 8 GB 256 Bit Nitro.

Bende de CS-GO oynarken anlık fps düşmeleri oluyor ThrottleStop_8.70.6 adında program ile işlemci hızını sabite alınca genel olarak sorunum çözüldü.

CS:GO rehberime bakmanızı tavsiye ederim;

1576158343146.png

CS:GO rehberime bakmanızı tavsiye ederim;

Eki Görüntüle 472134
Konu için teşekkürler dediklerinizi yaptım . FPS artışı sagladı ama sorunum hala devam ediyor . Yayın yaparken hala aynı takılmalar donmlara FPS düşüşleri devam ediyor .
Bende de CS-GO oynarken anlık fps düşmeleri oluyor ThrottleStop_8.70.6 adında program ile işlemci hızını sabite alınca genel olarak sorunum çözüldü.
Dediğiniz program işlemcimi desteklemiyor bildiginiz başka var ise denemek isterim
CS:GO + yayın ile sistem total yese yese 6 GB, bilemedin 6.5 GB RAM yer, senin 32 GB RAM'ın %75-80'i yiyorsa temizinden virüs yemişsin sanırım. CPU kullanımı kaç oluyor?
Sorun sadace yayın açıkken oluyor . Atılan konuda denilenleri yaptıktan sonra cpu kullanımı yüzde 40 lara indi herşey dahil

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı