Ryzen 5 3600 sıcaklık 90 derece

Öncelikre Ryzen 5 3600 mağdurlarının arasına hoş geldin.😅
BIOS ayarlarına girip PBO ve CPB kapatıp tekrar deneyin. 65 dereceyi geçmeyecektir.

BIOS ayarlarına girip PBO ve CPB kapatıp tekrar deneyin. 65 dereceyi geçmeyecektir.
Hoşbulduk. fps değerimde düşüş olucakmı ? 1080p 144hz kullanıyorum.
Kasa kapağını çıkartıp tekrar test yapar mısın? Olmazsa BIOS'dan core performance boost ayarını kapatıp dener misin?
Kasam kapalı bir kısımda kapağı açmam sıcaklık değerinde cok fazla değişiklik yapmaz.

Konu dışı olucak fakat RX 5700 XT ve R5 3600 sistem toplama - Technopat Sosyal Zilyano adlı arkadaş benden ekran kartımın Part no'sunu istiyor sizce vermelimiyim ?
Kasa kapağını çıkartıp tekrar test yapar mısın? Olmazsa BIOS'dan core performance boost ayarını kapatıp dener misin?
Fps'de düşüş olucakmıdır?

Son düzenleme:
Kasayı
Hoşbulduk. fps değerimde düşüş olucakmı ? 1080p 144hz kullanıyorum.

Kasam kapalı bir kısımda kapağı açmam sıcaklık değerinde cok fazla değişiklik yapmaz.
Kasayı kapalı alanda ve zemine yakın yerde tutmak çabuk tozlanmaya sebep oluyor.

Kasayı

Kasayı kapalı alanda ve zemine yakın yerde tutmak çabuk tozlanmaya sebep oluyor.
Biliyorum fakat masamın üstünde yer yok.
Kasayı

PBO ve CPB'yi kapattıkdan sonra 1000 fps'yi görememeye başladım fakat sıcaklık değerim 30 derece düştü teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı