Ryzen 5 3600 sıcaklık değeri normal mi?

selcuk9458

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, sağliklı günler AMD Ryzen 5 3600 stok fan işlemciye sahibim Core performans Boost acikken masaüstünde 45 civarı Valorant tarzi oyunlarda 75 derece civarinda seyderiyor kapali iken de 57 derece civarinda seyrediyor kapaliyken GHz 3.58 acıkken 4.0 GHz seyrediyor açık kullanıyorum bu değerler bana normal geldi. Tavsiyelerinzi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok iyi değil ama çok kötü de değil. Ortalarda bir değer diyebilirim. Kasanın hava akışından dolayı da sıcaklıklar etkilenir unutma. Kasan iyi hava almıyorsa hava akışının iyi olacağı bir yere koymalısın.

Çok iyi değil ama çok kötü de değil. Ortalarda bir değer diyebilirim. Kasanın hava akışından dolayı da sıcaklıklar etkilenir unutma. Kasan iyi hava almıyorsa hava akışının iyi olacağı bir yere koymalısın.

Kasamın hava akışı iyi oldugunu düşünüyorum açık kullanıyorum bir sorun teşkil etmez herhalde.

Hocam undervolt şiddetle tavsiye ederim CPB kapalı halde 4.2'ye sabitleyip deneme yanılma yöntemiyle en düşük voltajı vererek çok iyi seviyelere getirebilirsiniz işlemcinizi. Dün kız arkadaşıma 4.2 GHz sabit 1.375 voltaj ile AIDA64 testinde stok soğutucuyla 73 dereceyi geçmedi 25 dakika boyunca.

Kasamın hava akışı iyi oldugunu düşünüyorum açık kullanıyorum bir sorun teşkil etmez herhalde.
Sıcaklıklar iyinin biraz üzerinde hocam. 10-20 derece düşük olması çok daha iyi olur. Kasanı düzenli olarak temizlemeni öneririm.

Hocam undervolt şiddetle tavsiye ederim CPB kapalı halde 4.2'ye sabitleyip deneme yanılma yöntemiyle en düşük voltajı vererek çok iyi seviyelere getirebilirsiniz işlemcinizi. Dün kız arkadaşıma 4.2 GHz sabit 1.375 voltaj ile AIDA64 testinde stok soğutucuyla 73 dereceyi geçmedi 25 dakika boyunca.
net bir değeler var mı yardımcı olur musunuz nasıl yapacağım

Net bir değeler var mı yardımcı olur musunuz nasıl yapacağım.

Her işlemcinin silikon kalitesi falan farklı olduğundan dolayı voltaj değerleri de farklılık gösteriyor. Attığım linkteki arkadaş gibi adımları aynı şekilde yapın. 2. videosu da var aynı konuyla alakalı 2'sini de izleyip yapmanızı tavsiye ederim. Link

Yeni konular

Geri
Yukarı