Ryzen 5 3600 sıcaklık değerleri yorumlama

YnsCann

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dün birisi ile anlaşıp 2. el olarak Ryzen 5 3600 ve ASRock B450M Steel Legend anakartı 2100₺ gibi güzel bir fiyata aldım. Eve gelip kurduktan falan sonra XMP açtım vs. Bugün itibari ile biraz test etmek istedim ve sıcaklık, fan hızı ve frekansı bana biraz yüksek gibi geldi.

Stok fan 1 ay kullanılıp sıvı soğutmaya geçilmiş idi. Ben de elimde olan MX-4 macunu sıktım.
Sıcaklıklar, frekans vs. normal mi?
Boşta iken her şey:

IMG-20210613-WA0087.jpg

IMG-20210613-WA0088.jpg

GTA V 1080p ultra/ V-Sync on.

IMG-20210613-WA0089.jpg

GTA V 1080p Ultra / V-Sync off.

IMG-20210613-WA0090.jpg

Not: Satan arkadaştan alırken test edemedim.
Not1: Satma sebebi ekran kartı bulamaması ve hazır sistem alacağı imiş.
Not2: Satıcı gayet iyi ve yardımcı birisi idi yani sağlam birisi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet serin çalışıyor.

Bir sorun göremedim.

Teşekkürler ediyorum, bana öyle geliyormuş o zaman.

Bir sorun göremedim.
Fakat konudan alakasız olacak ama ekran kartınızın sıcaklık değeri sanki biraz yüksek gibi geldi.
Oyun içinde 81 derece yüksek bence.

Ultra'ya çektiğim zaman böyle oluyor genelde 60-75 arası takılıyor ama ısınıyor olduğu doğru nedenini bilmiyorum 2 ay önce temizleyip macun yeniledim (MX-4) sebebini bilmiyorum yani.

Bu arada PC ilk açılırken stok fandan aşırı yüksek ses geliyor birkaç saniye sonra düzeliyor, bir de 2000 RPM altına inmiyor fan bunlarda normal mi?

Teşekkürler ediyorum, bana öyle geliyormuş o zaman.

Ultra'ya çektiğim zaman böyle oluyor genelde 60-75 arası takılıyor ama ısınıyor olduğu doğru nedenini bilmiyorum 2 ay önce temizleyip macun yeniledim (MX-4) sebebini bilmiyorum yani.

Bu arada PC ilk açılırken stok fandan aşırı yüksek ses geliyor birkaç saniye sonra düzeliyor, bir de 2000 RPM altına inmiyor fan bunlarda normal mi?

Evet, sistem Boot ederken 1-2 saniye fanlar hızlı çalışır bunda bir sorun yok.
Diğer sorunu ise BIOS'tan ayarlayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı