Ryzen 5 3600 sıcaklık değerleri

Dark Lord Vader

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Yemin ediyorum ki fake konu değil. NZXT cam ile baktığımda Google'da arada bir 66 hatta birkaç kez 70 gördüm ama oyunda (Rocket League) oyundan anlık izleyemiyorum. Bu arada oyunu bitirince oyunu kapatıp bir baktım işlemci 66-67 civarlarında dolanıyordu(NZXT cam biliyorsunuz biraz önceki sıcaklıkları da gösteriyor).Bu niye oluyor bilen var mı? İşlemcim stok bu arada.

Yemin ediyorum ki fake konu değil. NZXT cam ile baktığımda Google'da arada bir 66 hatta birkaç kez 70 gördüm ama oyunda (Rocket League) oyundan anlık izleyemiyorum. Bu arada oyunu bitirince oyunu kapatıp bir baktım işlemci 66-67 civarlarında dolanıyordu(NZXT cam biliyorsunuz biraz önceki sıcaklıkları da gösteriyor).Bu niye oluyor bilen var mı? İşlemcim stok bu arada.

İşlemcinin stok soğutucu özellikle kasanızın hava akışı kötüyse yetmiyor. İsterseniz yeni bir soğutucu alana kadar BIOS'dan cbp yi kapatabilirsiniz.
İşlemcinin sıcaklık değerlerine göre volyajı ve frekansı ayarlar kapatırsanız sabit 3.6GHz de çalışacaktır.

İşlemcinin stok soğutucu özellikle kasanızın hava akışı kötüyse yetmiyor. İsterseniz yeni bir soğutucu alana kadar BIOS'dan cbp yi kapatabilirsiniz.

Normalde Snowman M.200 combo aldım ama babam geri yolladı bilgisayarcı o iyi değil demiş. Kasam Spec Delta.
Core performance Boost. Yani AMD islemciler kendini otomatik overclock yapiyor. Voltaj vererek frekans yukseliyor. Ama eger kapatirsaniz sabit 3.6 GHz hizinda sabit voltajda kalir islemci ve sicakliklar en az 10 derece civarinda duser.

Peki nereden kapatıyorum?

Normalde Snowman M.200 combo aldım ama babam geri yolladı bilgisayarcı o iyi değil demiş. Kasam Spec Delta.

Peki nereden kapatıyorum?
BIOS’dan kapatacaksınız.
Bu soğutucuyu öneririm.

Teşekkürler konu kapanabilir
Kapamayın lütfen konuyu bir şey soracağım.
Cbp kapamasam bu işlemcinin ömrü ne kadar olur?
Şu anda bu değerler normal mi? Başka hiçbir şey açık değil.

Ekran görüntüsü 2021-01-03 132850.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı