Ryzen 5 3600 sıcaklık değerleri

Nicodoz

Hectopat
Ryzen 5 3600 işlemcim CPB kapalı olduğu halde boşta 55-60 derece oyunlarda 70-75 derecelere çıkıyor (Valorant- CS:GO).bilgisayar ilk açıldığında boşta 45 derece ama ama 1 saat falan geçtikten sonra sabit 57-60 arası oluyor sıcaklık. Bu sıcaklık değerleri uzun vadede sorun yaratır mı yoksa şimdiden bir soğutucu alınır mı?

Stok soğutucu kullanıyorum.
Alırsam almayı düşündüğüm Soğutucu

Ve son olarak yazmak istediğim şu ana kadar bilgisayar montajına dair hiçbir şey yapmadım. Soğutucuyu alırsam nasıl takabileceğime dair bir bilgim yok. Çok zor bir işlem midir?
Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Sorun yok normal. 2 senedir stok halde aşağı yukarı bu sıcaklıklarda kullanıyorum. Tam sisteminizi yazarsanız daha iyi olur. Kasa hava akışı vs... önemli.

Ryzen 5 3600 işlemcim CPB kapalı olduğu halde boşta 55-60 derece oyunlarda 70-75 derecelere çıkıyor (Valorant- CS:GO).bilgisayar ilk açıldığında boşta 45 derece ama ama 1 saat falan geçtikten sonra sabit 57-60 arası oluyor sıcaklık. Bu sıcaklık değerleri uzun vadede sorun yaratır mı yoksa şimdiden bir soğutucu alınır mı?

Stok soğutucu kullanıyorum.
Alırsam almayı düşündüğüm Soğutucu

Ve son olarak yazmak istediğim şu ana kadar bilgisayar montajına dair hiçbir şey yapmadım. Soğutucuyu alırsam nasıl takabileceğime dair bir bilgim yok. Çok zor bir işlem midir?
Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Soğutucu olarak SE 224XT vardı şu anki fiyatını bilmiyorum ama eğer yakınsa fiyatlar ve bütçeniz yetiyorsa alın bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı