Ryzen 5 3600 sistem açılmıyor

bjkworld26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• AMD Ryzen 5 3600 • MSI B450M-A Pro Max • Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB • 240 GB Gigabyte SSD / 500GB Samsung 970 EVO Plus / 2 TB western Green HDD • Kingston Beats 16 GB 3600 MHz RAM.
RAM
2x Kingston fury beats 8GB 3600 MHZ bellek
SSD veya HDD modeli
240 GB GIGABYTE SSD, 2TB Western Digital Green HDD
Ekran kartı
GIGABYTE GTX 1060 6GB
Anakart
MSI B450M a Pro Max
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Arkadaşlar PC sorunsuz çalışırken sabah açma tuşuna bastım. PC açılmıyor. Ekran kartının güç kablosunu söktüm çalıştı. Sonra PC'yi kapatıp ekran kartının kablosunu taktım. PC gene açıldı. Ara ara bu sorunu yaşıyorum. PC bazen açılmıyor. Daha önce de HDD ve SSD'nin SATA Power kablolarını sök tak yapmıştım o zamanda açıldı 1 gün geçiyor sorunsuz çalışıyor ertesi gün gene aynı. PSU Zalman 500le PSU da ne gibi problem olabilir?

Arkadaşlar PC sorunsuz çalışırken sabah açma tuşuna bastım. PC açılmıyor. Ekran kartının güç kablosunu söktüm çalıştı. Sonra PC'yi kapatıp ekran kartının kablosunu taktım. PC gene açıldı. Ara ara bu sorunu yaşıyorum. PC bazen açılmıyor. Daha önce de HDD ve SSD'nin SATA Power kablolarını sök tak yapmıştım o zamanda açıldı 1 gün geçiyor sorunsuz çalışıyor ertesi gün gene aynı. PSU Zalman 500le PSU da ne gibi problem olabilir?
Aynı sorunun benzerini yaşıyordum, normalde de kapanıyordu bir anda. PSU değiştirince düzelmişti benimki fakat direkt aynı sorunu yaşayan birisi farklı şekilde çözmüştür. Dinlemek lazım.

Aynı sorunun benzerini yaşıyordum, normalde de kapanıyordu bir anda. PSU değiştirince düzelmişti benimki fakat direkt aynı sorunu yaşayan birisi farklı şekilde çözmüştür. Dinlemek lazım.

Bende bir anda kapanma gibi bir sorun yok uzun zamandır yapmıyordu. Bugün PC start tuşuna basınca açılmadı.

Düz kontak yaparak çalıştırmayı dene PC'yi. Kasanın ön panelinde sıkıntı olabilir.
Ekran kartının kablosunu çıkartıp çalıştırdım çalıştı. Düğmede problem olsa çalışmaz ondan kaynaklandığını sanmıyorum.

Geri
Yukarı