Ryzen 5 3600 Sistem COD Modern Warfare Kasma Sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

KhaNBaTuR

Decapat
Sistemim şu şekilde:

- Ryzen 5 3600
- Asus RTX 2070 Super 8gb 256bit
- 16 Gb Ram
- Cooler Master ML240r Sıvı soğutma
- Monitör: Asus VG269QM 280hz

Böyle bir sistemde Call of duty modern warfare de multiplayer maçlarında yaklaşık 150-160 fps alıyorum. Cpu sıcaklıklarım 65 dereceyi geçmiyor.
Oyun grafik ayarlarım en düşük seviyede ve G-SYNC kapalı olarak kullanıyorum.

Ama Oyun hiç akıcı değil. Çileden çıkarırcasına takılmalar oluyor. Ne gibi ayarlar yapmam gerekiyor?Şimdiden teşekkür ederim.

G-Sync aç oyun ayarlarını en alta almak sana akıcılık kazandırmaz. Birde oyun içindeki ekran yenileme hızın düşük olabilir. Oyun ayarları çok düşük olduğu zaman 2070 gibi güçlü bir kart tam performans çalışmaz hız ayarlarını düşürür sizde takılma yaşarsınız.

Multiplayer oynarken internet yüzünden takılmalar da olabiliyor. 150-160 FPS demişsiniz, yani takılmaya sebep olabilecek kadar düşük FPS değeri yok. Sistem takılmaya sebep olmuyorsa (RAM bilgisini tam olarak vermemişsiniz), o zaman internetten dolayı takılma yaşıyor olabilirsin.
İnternet bağlantınız ne üzerinden? VDSL mi, ADSL mi, fiber mi?
Grafik ayarlarını yükseltince kaç FPS alıyorsunuz?
RAM kaç MHz ve tek kanal mı?

16 GB RAM tek kanal mı?
2X8GB şeklinde
G-Sync aç oyun ayarlarını en alta almak sana akıcılık kazandırmaz. Birde oyun içindeki ekran yenileme hızın düşük olabilir. Oyun ayarları çok düşük olduğu zaman 2070 gibi güçlü bir kart tam performans çalışmaz hız ayarlarını düşürür sizde takılma yaşarsınız.
G-Sync açtım, grafik ayarlarını normal seviyeye getirdim ancak bir değişiklik olmadı. Acaba Nvidia Kontrol Panel' deki ayarlarımda bir sorun olabilir mi?
Multiplayer oynarken internet yüzünden takılmalar da olabiliyor. 150-160 FPS demişsiniz, yani takılmaya sebep olabilecek kadar düşük FPS değeri yok. Sistem takılmaya sebep olmuyorsa (RAM bilgisini tam olarak vermemişsiniz), o zaman internetten dolayı takılma yaşıyor olabilirsin.
İnternet bağlantınız ne üzerinden? VDSL mi, ADSL mi, fiber mi?
Grafik ayarlarını yükseltince kaç FPS alıyorsunuz?
RAM kaç MHz ve tek kanal mı?
internetim Adsl,
grafik ayarlarımı en düşükten orta seviyelere yükselttiğim de fps 130 civarı oluyor.
Ramler 2x8Gb 3000Mhz.
Nvidia kontrol panelindeki ayarlarım bu şekilde. Burada kasmaya neden olabilecek ya da fps düşürecek bir durum var mı?
Ayrıca çözünürlük 1920x1080 280mhz.

Dosya Ekleri

• mw1.JPG
    mw1.JPG
    47,8 KB · Görüntüleme: 55
  • mw2.JPG
    mw2.JPG
    45,4 KB · Görüntüleme: 53
  • mw3.JPG
    mw3.JPG
    46,6 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme: