Ryzen 5 3600 sistem mavi ekran hatası

Electrix

Hectopat
Daha fazla  
2-3 gün önce mavi ekran hatası yedim. Nedenini anlamadım ama PC tekrar açılınca işime devam ettim. Bugün Recep Baltaş'ın mavi ekran videosunda minidump ile hatanın çözülebildiğini öğrendim. Bana yardım edebilecek var mı?
Video.
Sistem,
Gigabyte RTX 2060 6 GB 192Bit GDDR6
AMD 5 3600 stok fan.
Gigabyte B450M S2H.
G.Skill Ripjaws siyah CL16 3200MHz 2*8 16RAM
Kasa Power Boost VK-D501M 650wPSU'lu kasa (Biliyorum PSU kötü değişeceğim)
Bu minidump dosya konumu neresi adını doğru mu yazdım bilmiyorum bana yardım edenlere teşekkürler.

Merhaba,

Kaç gündür mavi ekran hatalarıyla uğraşıyorum.

Kullandığım sistem şu şekilde;

Ryzen 3600
AB350 Gaming 3
Hyperx Fury HX432C16FB3K2/16
Evga 1080 Tİ

İşlemciyi taktığımdan beri devamlı mavi ekran hatası alıyorum. Daha önce kullandığım Ryzen 2600x'te böyle bir sorun yaşamıyordum. Yaptıklarım şu şekilde;

Harddisk ve bellek testi
Bios güncellemesi (Beta versiyonlarda da mavi ekran aldığım için F41 sürümünü kullanıyorum.)
Ekran kartı ve işlemci termal macun değişimi
Sata kablo değişimi
Temiz kurulum (Birkaç kere temiz kurulum yaptım. Masaüstünde biraz durduğunda yine mavi ekran hatası aldım.)
120 mm sıvı soğutma kullanmama rağmen boşta yine 50 dereceye çıkıyor.
Voltaj düşürdüm ve bir süre kullandım sonra yine mavi ekran hataları almaya başladım. Farklı voltaj değerlerini denedim ama stabil olan bir seçenek bulamadım.

*İlk kez bişi yazıyorum. Eksiğim varsa lütfen söyleyin.

Kaç gündür mavi ekran hatalarıyla uğraşıyorum.

Buraya yazmak yerine yeni bir konu açıp o konuya da minidump dosyanızı ekleyip son olarak o konuya beni de etiketlerseniz sorununuzu çözebilirim. Minidump paylaşmak için aşağıdaki rehber anlatımı okuyabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı