Ryzen 5 3600 sistem ne kadar eder?

ahmetgemici

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Selamlar dostlar, nasipse askere gideceğim için bir kaç aydır kullandığım sıfır gibi sistemimi satmayı düşünüyorum. Ederi hakkında yardımcı olur musunuz ? Anakart ve Ramlarim kendi adıma kutu fautalı ve garantilidir. İşlemcimi 1 haftalık ikinci el almıştım. Garantisi vardı fakat nasıl kanıtlarım bilmiyorum. Güç kayağım bir kaç aylık sıfır fakat kutu fatura yok. Ekran kartım 2. el deneyip test ederek aldım param olmadığı için bu modelde karar kıldım bandrollü kurcalanmamış halde.
Sistem özelliklerim ;
  • Ryzen 5 3600 işlemci
  • MSI Mortar Max B450M Anakart 4 ram slotlu, 2 nvme ve 2 ekran kartı girişli.
  • MSI GTX 1050 2 GB Ekran kartı
  • Everest 350W oyuncu güç kaynağı
  • Rampage 79 sıvı soğutma destekli pencelereli kasa
  • Corsair LPX 2*8 16 GB 3600 Mhz ram
  • Acer VG240YPbiip 24" 75 hz 1ms monitör harici ederi ne kadar söylerseniz sevinirim.
  • Alacak kişiye harddisk veya SSD vermeyi düşünmüyorum. Fakat 2*1TB HDD 1 adet 500 GB ve 1adet 240 gb ssd mevcut. Yinede dahil ederini söylerseniz sevinirim.
RDR2 dahil bir çok oyun oynadım test etmek için olsun vs oynayamadığım oyun hiç olmadı. Son olarak sizce satmak mantıklımı arkadaşlar parça fiyatları 2.el düşer diye düşündüğümden satayım diyorum. Daha sonra Allah kısmet ederse sıfır alırım kendime diye düşündüm. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Suphelia

Hectopat
Ekran kartı ve monitör hariç rahat 5.500 civarı eder.
Ekran kartın biraz daha iyi olsaymış çok yüksek fiyata satabilirdin.

KS
KS
A

ahmetgemici

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Ekran kartı ve monitör hariç rahat 5.500 civarı eder.
Ekran kartın biraz daha iyi olsaymış çok yüksek fiyata satabilirdin.
Anladım hocam ekran kartımın piyasası biraz değişik. Letgoda bakıyorum 3500 TL civarı bazende 3000-3200 TL civarı 1050 Ti ler mevcut. İnsanlar 2000 TL ye GTX 950 ilanlıyor. Bende ederi 2750 civarı eder diye düşünüyorum sizce doğru mu ? Birde monitörümün de kutusu var aldığımda 2. el fakat 2 yıl garantiliydi. Sanırım şuan garanti kapsamında bir arızası var. Arıza değil aslında tuşu takılıyor sanırım. 2 - 3 saatte bir bazen sağ alt köşe de menü tuşuna basılmış gibi OSD çıkıyor. Göze çok batmıyor aslında. Garantisi sanırım bir kaç ay daha var.

Yukarı