Ryzen 5 3600 sistem toplama

mirror22

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar.
Malum bu hafta indirimler haftası, bende bu hafta içinde yeni bir sistem toplamak istiyorum.
Alacağım parçalar anakart, işlemci, ekran kartı ve RAM. Diğer bileşenler mevcut.
Almayı düşündüğüm parçalar;
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: ASUS TUF 3 RX 5600 XT OC.
RAM: Corsair vengiance RGB Pro 2*8 3200MHz.

RAM olarak G.Skill ripjavs 2*8 3600 MHz'de düşündüm ama CL18 olduğu için ve RGB'de olsun diye vazgeçtim.
Forumlarda çok okudum araştırdım 2060 al diyen arkadaşlar olacak ancak monitörüm FreeSync destekli olduğundan AMD ekran kartı almak istiyorum ayrıca RTX 2060 en düşük soğutması olan model fiyatına en iyi RX 5600 XT alınıyor.
Bütçe olarak maksimum 6000 TL.
Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
Malum bu hafta indirimler haftası, bende bu hafta içinde yeni bir sistem toplamak istiyorum.
Alacağım parçalar anakart, işlemci, ekran kartı ve RAM. Diğer bileşenler mevcut.

RAM olarak G.Skill ripjavs 2*8 3600 MHz'de düşündüm ama CL18 olduğu için ve RGB'de olsun diye vazgeçtim.
Forumlarda çok okudum araştırdım 2060 al diyen arkadaşlar olacak ancak monitörüm FreeSync destekli olduğundan AMD ekran kartı almak istiyorum ayrıca RTX 2060 en düşük soğutması olan model fiyatına en iyi RX 5600 XT alınıyor.

Kanka ASUS TUF serisinin bildiğim kadarıyla ısınma sorunu var.

Parçalar gayet uygun seçilmiş.

Önümüzdeki birkaç gün Hepsiburada ve Trendyol indirimleri geliyor. Alacağınız parçaları takibe almanızda fayda var. Ayrıca İtopya'da bazı ürünlerde indirim yapılacağını söyleyenlerde var.

Msi ürünlerinde özellikle indirim bekleniyor.

Belki i5 10400F düşünürsen eğer işlemciden fiyat kısmış olursun. Hatta intel daha iyi FPS veriyor tamamen oyun için düşünüyorsan kalan parayla belki ekran kartını yükseltirsin. Aradaki fark nerdeyse 600-700 TL

Merhaba arkadaşlar.

Kasa olarak MSI magforce öneriyorum ekran kartı olarak da ben RTX 2060S kullanıyorum aynı işlemci.

Yeni konular

Geri
Yukarı