Ryzen 5 3600 sistem toplama

PRAY3OY

Centipat
Merhabalar arkadaşlar. İlk sistemimi topluyorum ve bu benim 2. haftam bayağı bir zorlayıcı ve uykusuz geçti. T. Sosyal de ki ilk günüm-öncelerde sadece okurdum ama sorularımın da yanıtını alabilmek için buraya yeni geldim ve konuyu fazla uzatmadan.

Belirttiğim üzere ilk sistemimi kurma çabasındayım ve yeni bir monitör almaya gücüm şu anda yetmediğinden dolayı ve 60 Hz'lik bir monitörüm bulunduğundan dolayı. Hem oyun hem okul ve ayriyeten yayın yapmak için kullanacağım bu sistemi.

-Ve-

Sizden ricam Recep Baltaş beyin bunu görmesini sağlamanız olacaktır lütfen.

-Sistemim şudur:

Ryzen 5 3600.

Ekran kartı 1070 veya dengi (ikinci el) -1080'de olur-

Anakartım Gigabyte X570 veya biraz daha pahalısı hangisi indirime girerse artık.

///// X570'lerin hepsinde anakart üzerinden LED kontrolu bulunmakta mıdır? /////

RAM'ler G.Skill Ripjaws 3600 MHz CL18.

PSU Corsair VS650W (Recep Baltaş beyin bir ara açıkladığı tarzda ki 2018 after Edition -sonu 172- ile biten)

HDD Seagate Barracuda 2TB 7200 RPM 256 MB.

SSD 120 GB j. Donkey veya 240 GB Adata SSD.

Kasa da aşırı derecede kararsız bir durumda bulunmuş olmaktayım ki 3 gündür adam akıllı uyumayıp net diğer günleri de sayarsak 30 saat sadece kasaya araştırmam ile harcandı ve sonuç yok.

Aklımdakiler Aerocool klaw veya darkflash phantom (D.P. Kasasında buna rağmen hava almasını geliştirebileceğim bir yöntem biliyorum amma velakin klaw da aynısını diyemem çünkü camlar engel oluyor. Camları azcık dışarı doğru vida ile ek yapıp genişletsem airflow bozulur diye endişe ediyorum)

Rica ediyorum iyi bir kasa önerisi airflowu sağlam olan ya da üsteki yazdıklarımdan birinin hakkında matıklı olan birer düşünce yorumu bekliyorum sizden.

Artık rahat uyumak istiyorum arkadaşlar.

Kasa takıntımın nedenini ise, açıklayayım çünkü birçok yorum Ryzen 5 3600'ün sıcaklık sorunlarının olduğunu duydum.

Benim bu sistemde geliştirebileceğim veya düşüreceğim bir şey var mı?

Anakartı üst klasmandan seçmemin nedeni ise ileride daha güncel bir işlemci ve çok daha güncel bir ekran kartını takmak istememden dolayı kaynaklanmaktadır.

Biliyorum oyun ve streamer bilgisayarı olacak amma velakin durumum el vermediğinden dolayı Hertz'de benim için çok önemli olmadığı için bazı şeylerden kısarak monitöre pek harcayasım yok odada ilerde inşallah.

Sizden tek ricam bana internetteki hazır sistemlerden önermeyin lütfen.

Bütçem 7000-8000 TL.

Arkadaşlar daha önce de belirtiğim gibi rica ediyorum lütfen, Recep Baltaş'ın beyin bunu görmesini sağlayın.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı