Ryzen 5 3600 sisteme görüntü gelmiyor

Yerinizde olsam uzay montajı yapardım. Belli ki bir donanımda problem var fakat hangisi olduğunu kestirmek zor hiçbir detayı atlamadığınızdan emin olun. Gerekirse ekran kartını çıkarıp Ez Debug ışıklarına bakın.

Sorun bence ekran kartından kaynaklanıyor. Benzerini yaşadım ve ekran kartını değiştirdik.

Şu konudaki adımları uygulayın.

600W yetersiz gelse bile bu sorun yükte ortaya çıkardı.

İşlemci güç girişine bağlı kablonun fotoğrafını atın.

600W nerdeyse 2060'ı besler o yüzden yetersiz kalması zor bir seçenek. Elinizde farklı bir işlemci var mı?
Şu an düşündüğüm diğer seçenek ise BIOS eğer güncel değilse, Ryzen 5 3600'ü çalıştırmayabilir bu konuda emin değilim. O yüzden güncellenmesi gerekebilir.

Şöyle bir şey var her ihtimale karşı deneyin.

MSI BIOS Flashback+ Rehberi - YouTube
Hocam komple söküp tekrar taktım, bu sefer 3 dk kadar bekledim ve görüntü geldi. Fps ölçmek için bir oyuna tıkladım görüntü yine gitti ve şu an açınca sadece biosa girmek için tuşa basın diye ekran geliyor sonra görüntü hemen gidiyor.
Sorun bence ekran kartından kaynaklanıyor. Benzerini yaşadım ve ekran kartını değiştirdik.
hocam görüntü geldi şu an pc den yazıyorum fakat söylediğim gibi oyunlara girince yani pc yük altına girince görüntüyü kapatıyor.

Son düzenleme:
Görüntü kapandığında, mouse klavye veya başka ışıklar da gidiyor mu? Yazılımın adını unuttum OCC ile başlıyordu onu indirim PSU veya ekran kartına yük bindirirsen sorunu anlayabiliriz. Ayrıca yerinizde olsam SSD ve HDD’lerin sağlığını vs de ölçerdim.

Görüntü kapandığında, mouse klavye veya başka ışıklar da gidiyor mu? Yazılımın adını unuttum OCC ile başlıyordu onu indirim PSU veya ekran kartına yük bindirirsen sorunu anlayabiliriz. Ayrıca yerinizde olsam SSD ve HDD’lerin sağlığını vs de ölçerdim.
Birde şunu söyleyeyim. Biosta herhangi bir değişiklik yapsam da yapmasam da kapatıp çıkınca pc kapanıp tekrar açılıyor. Bu normal mi? Hatta Flash USB butonuna basınca bile sistemi kapatıp yeniden açıyor.
Gidiyor mouse ve klavye. Hiçbirşey yapmadan cpu sıcaklığı 49derece bu normal mi?

Son düzenleme:
Ne yazıkki bundan sonrası donanım testi yaparak veya değiştirerek çözülebilir. Herhangi bir şekilde başka önerebileceğim bir şey yok. Direkt BIOS’a giriyorsa eğer HDD kontrol ediniz bozulmuş olma ihtimalleri de var eski dediniz. Sistemde eski olan ekran kartı ve HDD var onlara odaklanın. Ayrıca ekran gittiğinde anakart ışıklarına bakın mutlaka

Ne yazıkki bundan sonrası donanım testi yaparak veya değiştirerek çözülebilir. Herhangi bir şekilde başka önerebileceğim bir şey yok. Direkt BIOS’a giriyorsa eğer HDD kontrol ediniz bozulmuş olma ihtimalleri de var eski dediniz. Sistemde eski olan ekran kartı ve HDD var onlara odaklanın. Ayrıca ekran gittiğinde anakart ışıklarına bakın mutlaka
Boot ışığı yanıyor hocam. Neticede bilgisayarcı yolu gözüktü anlaşılan.

BOOT ışığı sistemi başlatacak yazılımı bulamıyor vs demek yerinizde olsam ilk önce HDD değiştirirdim. Eski olması ve BOOT ışığı direkt bunlardan şüphelenmeme sebep oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı