Ryzen 5 3600 Stok Soğutucu Yeterli midir?

wenX

Hectopat
Makaleler
1
Henüz yeni bilgisayar parçalarımı topladım bayağı da bir araştrma yaptım bu konuda ama yeter diyen var yetmez sıvı soğutma hava soğutma alın diyen var. Anakartım ASUS ROG STRIX B450-E Sadece oyun oynayacağım. Render vs ile uğraşmıyorum. Şu anda da masrafım biraz fazla olduğu için ekstra bir soğutucuya para vermek istemiyorum. Bütün oyunlar için stok soğutucu yeterli olur mu?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 3600'e stock soğutucu yeterli gelmiyor. BIOS'dan Core Performance Boost'u kapatırsanız ek soğutucuya gerek duymadan kullanabilirsiniz. Ben tam performansta kullanmak istiyorum derseniz alttaki ürünü öneririm.

R5 3600'e stock soğutucu yeterli gelmiyor. BIOS'dan Core performance Boost'u kapatırsanız ek soğutucuya gerek duymadan kullanabilirsiniz. Ben tam performansta kullanmak istiyorum derseniz alttaki ürünü öneririm.

Ayrıca kasanın da hava akımı önemli kasan sıcak havayı düzgün tahliye edemez ise her halükarda ısı problemin olacaktır.

Mutlaka bir soğutucu alın. Kısa vadede alamayacaksanız, işlemci sıcaklığını oyunlarda kontrol edin.
90 derecelere dayanıyorsa işlemci, BIOS'a girip D.O.C.P.'yi kapatın arkadaşın dediği gibi.

Henüz yeni bilgisayar parçalarımı topladım bayağı da bir araştrma yaptım bu konuda ama yeter diyen var yetmez sıvı soğutma hava soğutma alın diyen var. Anakartım ASUS ROG STRIX B450-E Sadece oyun oynayacağım. Render vs ile uğraşmıyorum. Şu anda da masrafım biraz fazla olduğu için ekstra bir soğutucuya para vermek istemiyorum. Bütün oyunlar için stok soğutucu yeterli olur mu?

Teşekkürler.
Stok soğutucu yeterli. Render alırsan değil. Bende aynı işlemciyi kullanıyorum.

Normal kullanımda yeterlidir aslında. Bütçe olduğunda değiştirilebilir.

Geri
Yukarı