Ryzen 5 3600 undervolt değerleri

• Konuyu başlatan NQXT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 849
Hocam çok fazla ısındığı için reset atıyor.

Isılar ne kadar? Zaten 3 dakikadan fazla çalıştırma o testi. Isılar 90'ın altındaysa büyük ihtimal ısıdan değil voltaj yemediğinden reset atıyordur. Core temp uygulamasını indir. Test 2-3 dakika devam ederken sıcaklıklara ve çekirdeklerin kullanımına bak.

Isılar ne kadar? Zaten 3 dakikadan fazla çalıştırma o testi. Isılar 90'ın altındaysa büyük ihtimal ısıdan değil voltaj yemediğinden reset atıyordur. Core temp uygulamasını indir. Test 2-3 dakika devam ederken sıcaklıklara ve çekirdeklerin kullanımına bak.

90'nın üstüne çıkıyor ben durdurucaktım kendi kapandı voltajdan dolayı değil voltajdan dolayı olunca F1 çekmemi istemiyor PC açılırken F1 çektim temp falan diyordu tam bakmadım ama ısıdan dolay.

Hocam Cinebench BIOS üzerindeki değeri yazar yan tarafta ancak o anki güncel değerlere göre yapar testini. Ryzen Master üzerinden ayarladıktan sonra yaptıysanız eğer o değerleri 4.2GHz için aldınız.

Son düzenleme:
90'nın üstüne çıkıyor ben durdurucaktım kendi kapandı voltajdan dolayı değil voltajdan dolayı olunca F1 çekmemi istemiyor PC açılırken F1 çektim temp falan diyordu tam bakmadım ama ısıdan dolay.

Yarım saat 40 dakika gibi uzun bir süre test yaptıysanız normal. O test ağır bir test. Siz 2-3 dakika içinde olan sonuçları söyleyin.

O zaman hiç bulaşmayın derim. Zaten render falan yapmıyorsanız pek gerekli bir işlem değil. Boşuna işlemciyi daha fazla ısındırmayın. Stok değerlere alıp CPB kapatın. Zaten güçlü bir işlemci.

Bütcem olunca stok soğutucu alana kadar öyle yapacağım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı