Ryzen 5 3600 undervolt ve sıcaklık düşürme rehberi

Hocam 1 saat ayırdığınız takdirde rahatlıkla yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Yeni seri işlemciler daha düşük voltajda çalışıyor diyorlar ve 1.15V da falan çalıştıran arkadaşlarımız mevcut.

Teşekkür ederim. 3600X alacağım, ısınma problemi olmaz diye düşünüyorum. Eğer ısınma olursa undervolt yapacağım ama bu işlem garantiyi bozmuyor değil mi dostum?

Teşekkür ederim. 3600X alacağım, ısınma problemi olmaz diye düşünüyorum. Eğer ısınma olursa undervolt yapacağım ama bu işlem garantiyi bozmuyor değil mi dostum?

Yok bozmaz zaten 3600X'in soğutucusu bir tık daha iyi ancak çok aceleniz yoksa 4. nesili beklemeniz daha iyi olabilir ne ekran kartı kullancaksınız?

Hocam 3600X dede sorun yaşamazsınız bütçenizi zorlamayın o zaman çok rahatlıkla besleyebilir zaten.

Teşekkür ederim ilginiz için instagramınızı alabilir miyim mümkünse?

Hocam buradan yardımcı olayım Instagram kullanmıyorum burada daha fazla Online oluyorum :) cihanturker Instagram'ım ancak dediğim gibi ayda yılda bir giriyorum söyleyim :)

Hocam buradan yardımcı olayım Instagram kullanmıyorum burada daha fazla Online oluyorum :) cihanturker Instagram'ım ancak dediğim gibi ayda yılda bir giriyorum söyleyim :)

Tamamdır hocam. Yardıma ihtiyacım olduğunda size başvuracağım, izniniz varsa. Çok teşekkür ederim ilginiz için. 3600x için önereceğiniz anakart var mıdır? 😊

Tamamdır hocam. Yardıma ihtiyacım olduğunda size başvuracağım, izniniz varsa. Çok teşekkür ederim ilginiz için. 3600X için önereceğiniz anakart var mıdır? 😊

Hocam kendim Gaming Plus Max kullanıyorum öneririm Tomahawk'ta olur Pro Carbon'da olurda çok pahalı.

Link paylasmamda sorun var mi bilmiyorum ama bu arkadas da 4.2'lere dusuk voltajla ulasmis.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Link paylasmamda sorun var mi bilmiyorum ama bu arkadas da 4.2'lere dusuk voltajla ulasmis.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet ancak onunkinde farkındaysanız hiçbir stress testi yok Cinebench yapıp bırakıyor ben Cinebench'i öyle değerlerde tamamladım ki ancak stress testinde kapatıyor işte hele Prime95'de falan kesin kapatır. Ancak oyunda sıkıntı olmaz bir ihtimal AC gibi işlemci seven oyunlarda sıkıntı olabilir. Zaten benim yazdığım konuda da aynı şeyleri anlatıyorum ancak ufakta olsa bir stress testi yapıyorum. Prime95 bana görede gereksiz ancak OCCT, AIDA64 vs gibi orta yükteki testlere 30-60 dakika dayanabilmesi şart.
Hiçbir stress testi yok.

Düzeltiyim çok kısa bir AIDA64 testi yapıyor. Benim OCCT'de 8. dakika kapanmıştı. En aşağı testler 30 dakika olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı