Ryzen 5 3600 ve GTX 1650 için kasa ve PSU

ekrkllc

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıkta görüldüğü gibi, Ryzen 5 3600 ve GTX 1650 sistemim var. (işlemciyi henüz almadım) Bu sistem için PSU alacağım fakat kasayı değiştirmeyi düşünmüyorum. Sizce kasayı değiştirmemek sıkıntı çıkartabilir mi bu sistemde? Ve PSU kaç W almalıyım sizce?

Şu anki kasam: Vento TA-K52 400W

Bütçe varsa değiştirin bence, bütçe yoksa da kapak açık kullanın diyeceğim de onu da pek önermiyorlar. Yani hava akışını gerekli seviyede sağlamaz diye düşünüyorum şu anki kasanız. Ön paneli mesh olan kasalara göz atabilirsiniz.

PSU önermeyi unutmuşum. İndirimleri takip edin, 550W ve üstü yeterli olacaktır. Fakat 600-650W alabilirseniz daha iyi olur, ileriye dönük olur. Geçen cuma İncehesap Gaming gecesinden 349 TL'ye Sharkoon V2 650W 80+ aldım örneğin.

2 ürünün de siparişini verdim araştırmalarım sonucu.Tavsiye ederim.

.

.

Bu ikisi iş görür mü?

Kasa olarak bu daha çok iş görür gibi :D Dark Guardian 4x12cm RGB LED Fanlı, Full Cam Yan ve Mesh Ön Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHGU Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor.

2 ürünün de siparişini verdim araştırmalarım sonucu.Tavsiye ederim.

.

.
Bu kasa işimi görecekse eğer ucuz olması açısıdan daha güzel olur. Çünkü maalesef R5 3600 alınca yanına bir de CPU soğutucu alacağım, bütçe bayağı azaldı.
Teşekkür ederim, eğer üssteki Zalman işimi görecekse onu, yoksa bunu düşüneceğim.

Hava akışı Zalman'a göre daha iyi önü Full mesh olduğu için haklısınız. Fakat görsellikte önemli bence, Zalman'ın ön yan taraflarında hava akışını sağlayacak yeterli alanın olduğunu düşünüyorum :) Dark Guardian'da kesinlikle alınabilir bir kasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı